Trei echipe cu maximum de puncte după trei etape, în Liga a V-a

magazinsalajean 2 octombrie 2012 0
Trei echipe cu maximum de puncte după trei etape, în Liga a V-a

Doar două egaluri s-au înregistrat în etapa a III-a a Ligii a V-a de fotbal în cele 11 partide disputate. Liderul Seriei Est nu a reuşit decât o remiză, 1 – 1, pe terenul celor de la Olimpic Gârcei, formaţie ce a obţinut primul punct din acest sezon după această remiză, situându-se pe locul nouă. AS Tihău a reuşit, totuşi să rămână în fotoliul de lider, însă a fost egalată de Real Crişeni, care s-a impus cu 1 – 0 în deplasarea de la Rapid Zimbor.
A doua remiză s-a înregistrat tot în Seria Est, rezultatul final al partidei Someşul Gâlgău – Unira Sălăţig fiind 4 – 4.
Scorul etapei în această serie l-a înregistrat Largiana Românaşi, care s-a impus cu un categoric 7 – 1 pe teren propriu, în faţa Recoltei Agrij.
În Seria Vest, Olimpic Bocşa continuă să rămână în fotoliul de lider, cu maxim de puncte, câştigând cu 6 – 0 meciul de pe teren propriu, cu Frăţia Măerişte. Tot cu nouă puncte după trei etape rămâne şi Favorit Dobrin, care s-a impus la limită, 3 – 2 pe teren propriu, în disputa cu Stejarul Sâg. A treia echipă cu maximum de puncte în Liga a V-a este Unirea Hereclean, care a câştigat tot cu 3 – 2 duelul cu Kemer Camăr.
Balti Dob Doba a înregistrat scorul etapei în Seria Est, câştigând cu 7 – 0 pe teren propriu, împotriva “lanternei roşii”, inter Cizer.
Programul complet al etapei a IV-a, programată duminică: Seria Est: Unirea Mirşid – Someşul Odorhei, Recolta Agrij – Olimpia Rus, AS Tihău – Largiana Românaşi, Real Crişeni – Olimpic Gârcei, Unirea Sălăţig – Rapid Zimbor, Someşul Letca – Someşul Gâlgău; Seria Vest: Gloria Ban – Inter Cizer, Frăţia Măerişte – Balti Dob Doba, Stejarul Sâg – Olimpic Bocşa, Kemer Camăr – Favorit Dobrin, Steaua Cosniciu – Unirea Hereclean.

Rezultatele complete:
Seria Est:
Someşul Odorhei – Someşul Letca 4 – 0
Olimpia Rus – Unirea Mirşid 5 – 1
Largiana Românaşi – Recolta Agrij 7 – 1
Olimpic Gârcei – AS Tihău 1 – 1
Rapid Zimbor – Real Crişeni 0 – 1
Someşul Gâlgău – Unirea Sălăţig 4 – 4
Seria Vest:
Steaua Cosniciu – Gloria Ban 3 – 0
Unirea Hereclean – Kemer Camăr 3 – 2
Favorit Dobrin – Stejarul Sâg 3 – 2
Olimpic Bocşa – Frăţia Măerişte 6 – 0
Balti Dob Doba – Inter Cizer 7 – 0

Clasament Seria Est:
1. AS Tihău 3 2 1 0 8 – 1 7p
2. Real Crişeni 3 2 1 0 8 – 2 7p
3. Olimpia Rus 3 2 0 1 11 – 6 6p
4. Unirea Mirşid 3 2 0 1 12 – 6 6p
5. Largiana Românaşi 3 2 0 1 11 – 7 6p
6. Someşul Odorhei 3 2 0 1 7 – 4 6p
7. Recolta Agrij 3 2 0 1 8 – 8 6p
8. Unirea Sălăţig 3 1 2 0 9 – 7 5p
9. Olimpic Gârcei 3 0 1 2 2 – 10 1p
10. Someşul Gâlgău 3 0 1 2 5 – 15 1p
11. Rapid Zimbor 3 0 0 3 0 – 6 0p
12. Someşul Letca 3 0 0 3 4 – 13 0p

Clasament Seria Vest:
1. Olimpic Bocşa 3 3 0 0 17 – 1 9p
2. Favorit Dobrin 3 3 0 0 9 – 2 9p
3. Unirea Hereclean 3 3 0 0 8 – 4 9p
4. Balti Dob Doba 3 2 0 1 10 – 4 6p
5. Kemer Camăr 3 2 0 1 7 – 5 6p
6. Steaua Cosniciu 2 1 0 1 3 – 1 3p
7. Stejarul Sâg 2 0 0 2 2 – 5 0p
8. Gloria Ban 3 0 0 3 4 – 10 0p
9. Frăţia Măerişte 3 0 0 3 2 – 11 0p
10. Inter Cizer 3 0 0 3 1 – 20 0p

Marius Morar

Comentarii

comments

Lasa un Raspuns »