Trateaza cu Sanatatea

Magazin Salajean 22 ianuarie 2008 0

Ocupanta locului secund din Liga a IV-a Consiliul Judetean Salaj, Flacara Halmasd, a sustinut la finalul saptamanii trecute un meci de verificare in compania formatiei din Liga a III-a, Sanatatea Servicii Publice Cluj, care se afla pe locul 13 in Seria a VI-a a Ligii a III-a. Este echipa cu care trateaza salajenii pentru o colaborare din acest retur, insa antrenorul echipei din Halmasd ne-a precizat ca abia in aceasta saptamana se va sti cu exactitate daca cele doua conduceri vor bate sau nu palma. Miercuri sau joi vom juca returul la Cluj, si abia atunci vom sti cu exactitate daca ne vom intelege cu ei sau nu. In cazul in care cele doua conduceri ar ajunge la o intelegere, ar fi pentru a doua oara cand Sanatatea Servicii Publice Cluj ar colabora cu o echipa din Salaj, prima fiind fuziunea cu Rapid Jibou. Referitor la partida de saptamana trecuta, meciul a avut loc in Simleu, iar echipa pregatita de Vasile Pasca a pierdut la limita partida. Clujenii au condus la pauza cu scorul de 1 – 0, insa Radu Gheorghe, introdus la pauza, a restabilit egalitatea. Formatia antrenata de Ovidiu Ratiu a marcat golul victoriei in ultimul minut de joc, dintr-o lovitura libera. Ambele goluri pentru oaspeti au fost marcate de Horia Gabor.

Pentru Flacara Halmasd au evoluat: Moldovan – Sabau, Muresan, Furic, Chirila, Spancioc, Gabor, Lupo, Crisan, Mandrut si Ulmeanu. Au mai evoluat: Putureanu, Lakatos, Fircea, Orban, Sabau, Antal si Radu.