Succes fara emotii

Magazin Salajean 3 martie 2008 0

Sala Sporturilor din Zalau a gazduit sambata dupa-masa meciul dintre VM Remat Zalau si CSS Constam Buzau, din cadrul penultimei etape a returului. Meciul a fost dominat aproape in totalitate de echipa pregatita de Aurel Vlaicu, chiar daca si oaspetii s-au aflat la conducere in unele momente. In primul set s-a mers cap la cap pana la scorul de 6 – 6, dupa care Gontariu si compania au inceput sa se distanteze. Formatia de sub Meses a castigat la fel de usor si setul al doilea, in care s-a impus chiar la o diferenta mai mare de puncte. Chiar daca inceputul setului trei le-a apartinut oaspetilor, voleibalistii zalauani au stiut exact cand sa apese piciorul pe acceleratie pentru a putea incheia meciul dupa trei seturi. In urmatoarea etapa, care va avea loc la finalul acestei saptamani si care va fi ultima din acest retur, VM Remat Zalau va intalni in deplasare Dinamo Bucuresti. Tot sambata a avut loc meciul dintre Phoenix Simleu Silvaniei si Dinamo Bucuresti, partida castigata de formatia din capitala cu scorul de 3 – 0. La finalul acestei saptamani, echipa de sub Magura va evolua in deplasare, in fata echipei VCM Ramnicu Sarat.

VM Remat Zalau: Stoian, Todoran, Zlatic, Madzarevic, Gontariu si Maries – libero. A mai evoluat: Macicasan.