Sportul Rege revine in prim-plan la poalele Mesesului

Magazin Salajean 23 august 2011 0

Sportul Rege revine in prim-plan la poalele Mesesului

Fotbalul va face din nou legea, pentru o perioada de o saptamana, in orasul de la poalele Mesesului. Clubul Sportiv Viitorul Zalau organizeaza incepand de azi editia a VII-a a Cupei care-i poarta numele, turneul de copii si juniori urmand sa se incheie joi dupa-amiaza.

Competitia se organizeaza la 5 categorii de varsta: 1997, 1999, 2000, 2002 si 2003 si se va desfasura pe trei stadioane: Stadionul Municipal din Zalau, Terenul Victoria din incinta Unitatii Militare si pe terenul din Crasna.

Deschiderea oficiala este programata in aceasta seara, la ora 19, dupa defilarea echipelor care se va face de la Sala Sporturilor pana la Casa de Cultura a Sindicatelor.

Vor fi prezente cluburile: Steaua Bucuresti, Academia de Fotbal Gheorghe Hagi, Viitorul Constanta, CFR Cluj, Universitatea Cluj, CS Mircea Eliade Bucuresti, CS Otopeni, CSM Pascani, Pandurii Targu Jiu, CFR Timisoara, Scoala de Fotbal Helmut Duckadam, Unirea Alba Iulia, Pandurasul Targu Jiu, CS Plimob Sighetu Marmatiei, Il Calcio Satu Mare, Salina Ocna Sugatag, Liberty Salonta, FC Zalau si CS Barcau Nusfalau.

Programul turneului:

Grupa 1997 (partidele se vor juca la Stadionul Victoria): Grupa A – Unirea Alba Iulia, Salina Ocna Sugatag, CS Barcau Nusfalau, CFR Cluj, Liberty Salonta; Grupa B – U Cluj, Sc. de F. Helmut Duckadam, CFR Timisoara, Viitorul Zalau, FC Zalau;

23.08.2011 – ora 8, Unirea Alba Iulia – Salina Ocna Sugatag, ora 9, Sc. de F. Helmut Duckadam – U Cluj, ora 10, CS Barcau Nusfalau – CFR Cluj, ora 11, CFR Timisoara – Viitorul Zalau, ora 12, CFR Cluj – Liberty Salonta, ora 13, U Cluj – FC Zalau, ora 14, CS Barcau Nusfalau – Unirea Alba Iulia, ora 15, CFR Timisoara – Sc. de F. Helmut Duckadam, ora 16, Salina Ocna Sugatag – Liberty Salonta, ora 17, Viitorul Zalau – FC Zalau;

24.08.2011 – ora 8, FC Zalau – CFR Timisoara, ora 9, Liberty Salonta – CS Barcau Nusfalau, ora 10, Unirea Alba Iulia – CFR Cluj, ora 11, Sc. de F. Helmut Duckadam – Viitorul Zalau, ora 12, CFR Cluj – Salina Ocna Sugatag, ora 14, U Cluj – CFR Timisoara, ora 15, Liberty Salonta – Unirea Alba Iulia, ora 16, FC Zalau – Sc. de F. Helmut Duckadam, ora 17, Salina Ocna Sugatag – CS Barcau Nusfalau, ora 18, Viitorul Zalau – U Cluj;

25.08.2011 – ora 8, semifinala 1, ora 9, semifinala 2, ora 10, locul 9 – 10, ora 11, locul 7 – 8, ora 12, locul 5 – 6, ora 13, locul 3 – 4, ora 14, locul 1 – 2.

Grupa 1999 (terenul din Crasna): Grupa A – U Cluj, Academia Gheorghe Hagi, CS Mircea Eliade Bucuresti, FC Zalau; Grupa B – CFR Cluj, Il Calcio Satu Mare, CS Otopeni, Viitorul Zalau;

23.08.2011 – ora 9, U Cluj – Academia Gheorghe Hagi, ora 10, CFR Cluj – Il Calcio Satu Mare, ora 11, CS Otopeni – Viitorul Zalau, ora 14, Academia Gheorghe Hagi – CS Mircea Eliade Bucuresti, ora 15, FC Zalau – U Cluj, ora 16, Il Calcio Satu Mare – CS Otopeni;

24.08.2011 – ora 9, CS Mircea Eliade Bucuresti – FC Zalau, ora 10, CFR Cluj – Viitorul Zalau, ora 14, Academia Gheorghe Hagi – FC Zalau, ora 15, CS Otopeni – CFR Cluj, ora 16, CS Mircea Eliade Bucuresti – U Cluj, ora 17, Viitorul Zalau – Il Calcio Satu Mare;

25.08.2011 – ora 8, semifinala 1, ora 9, semifinala 2, ora 10, locul 7 – 8, ora 11, locul 5 – 6, locul 12, locul 3 – 4, ora 13, locul 1 – 2.

Grupa 2000 (Stadion Municipal din Zalau): Grupa A – Steaua 2001 – Viitorul Constanta, CSM Pascani, CFR Cluj, Viitorul Zalau; Grupa B – Seso Campia Turzii, Academia Gheorghe Hagi, U Cluj, Steaua 2000, FC Bihor, Plimob Sighetul Marmatiei;

23.08.2011 – ora 8 (Teren A), Steaua 2001 – Viitorul Constanta, ora 8 (Teren B), U Cluj – Steaua 2000, ora 9 (Teren A), Academia Hagi – FC Bihor, ora 10 (Teren A), Seso Campia Turzii – Plimob Sighetul Marmatiei, ora 11 (Teren A), Viitorul Constanta – CSM Pascani, ora 12 (Teren A), FC Bihor – U Cluj, ora 13 (Teren A), Plimob Sighetu Marmatiei – Steaua 2000, ora 13 (Teren B), CFR Cluj – Steaua 2001, ora 14 (Teren A), Viitorul Zalau – CSM Pascani, ora 15 (Teren A), Seso Campia Turzii – Academia Hagi, ora 16 (Teren A), Steaua 2000 – FC Bihor, ora 17 (Teren A), CFR Cluj – Viitorul Zalau;

24.08.2011 – ora 8 (Teren A), CSM Pascani – CFR Cluj, ora 8 (Teren B), Academia Hagi – Plimob Sighetul Marmatiei, ora 9 (Teren A), Steaua 2001 – Viitorul Zalau, ora 10 (Teren A), U Cluj – Seso Campia Turzii, ora 11 (Teren A), Steaua 2000 – Academia Hagi, ora 12 (Teren A), Viitorul Constanta – CFR Cluj, ora 13 (Teren A), Plimob Sighetul Marmatiei – FC Bihor, ora 14 (Teren A), Seso Campia Turzii – Steaua 2000, ora 15 (Teren A), Viitorul Zalau – Viitorul Constanta, ora 15 (Teren B), U Cluj – Academia Hagi, ora 16 (Teren A), Steaua 2001 – CSM Pascani, ora 17 (Teren A), FC Bihor – Seso Campia Turzii, ora 18 (Teren A), U Cluj – Plimob Sighetu Marmatiei;

25.08.2011 – ora 7:30 (Teren A), locul 9 – 10, ora 8:30 (Teren A), semifinala 1, ora 8:30 (Teren A), ora 9:30, semifinala 2, ora 10:30 (Teren A), locul 10 – 11, ora 11:30 (Teren A), locul 7 – 8, ora 12:30 (Teren A), locul 5 – 6, ora 13:30 (Teren A), locul 3 – 4, ora 14:30 (Teren A), locul 1 – 2.

Grupa 2002 (Stadion Municipal din Zalau): Junior Satu Mare, U Cluj, Viitorul Zalau, Steaua Bucuresti, FC Zalau, Plimob Sighetu Marmatiei, Viitorul Zalau 2;

23.08.2011 – ora 9 (Teren B), U Cluj – Viitorul Zalau, ora 10 (Teren B), Steaua Bucuresti – FC Zalau, ora 11 (Teren B), Viitorul Zalau 2- Plimob Sighetu Marmatiei, ora 11 (Teren B), Viitorul Zalau – Plimob Sighetu Marmatiei, ora 12 (Teren B), FC Zalau – Junior Satu Mare, ora 14 (Teren B), Viitorul Zalau 2 – Viitorul Zalau, ora 15 (Teren B), Junior Satu Mare – U Cluj, ora 16 (Teren B), Plimob Sighetu Marmatiei – Steaua Bucuresti;

24.08.2011 – ora 9 (Teren B), U Cluj – Viitorul Zalau, ora 10 (Teren B), FC Zalau – Viitorul Zalau, ora 11 (Teren B), Junior Satu Mare – Plimob Sighetul Marmatiei, ora 12 (Teren B), Viitorul Zalau 2 – Steaua Bucuresti, ora 14 (Teren B), FC Zalau – U Cluj, ora 16 (Teren B), Plimob Sighetu Marmatiei – Viitorul Zalau, ora 17 (Teren B), Junior Satu Mare – Steaua Bucuresti;

25.08.2011 – ora 8 (Teren B), Steaua Bucuresti – Viitorul Zalau, ora 9 (Teren B), FC Zalau – Plimob Sighetul Marmatiei, ora 10 (Teren B), Viitorul Zalau 2 – Junior Satu Mare, ora 11 (Teren B), Bucuresti – U Cluj, ora 12 (Teren B), FC Zalau – Viitorul Zalau 2, ora 13 (Teren B), Plimob Sighetu Marmatiei – U Cluj, ora 14 (Teren B), Viitorul Zalau – Junior Satu Mare.

Grupa 2003 (Stadionul Municipal din Zalau): Junior Satu Mare, Pandurii Tg. Jiu, CS M.Eliade Bucuresti, Viitorul 2004, Steaua, Viitorul 3002, Pandurasul Tg. Jiu.

23.08.2011 – ora 9 (Teren C), Pandurii Tg.Jiu – Pandurasul Tg. Jiu, ora 10 (Teren C), Viitorul 2004 – Steaua, ora 11 (Teren C), CS M. Eliade Bucuresti – Viitorul 2003, ora 12 (Teren C), Steaua – Junior Satu Mare, ora 14 (Teren C), CS M. Eliade – Pandurasul Tg. Jiu, ora 15 (Teren C), Junior Satu Mare – Pandurii Tg. Jiu, ora 16 (Teren C), Viitorul 2003 – Viitorul 2004;

24.08.2011 – ora 9 (Teren C), Pandurii Tg. Jiu – CS M. Eliade, ora 10 (Teren C), Junior Satu Mare – Viitorul 2003, ora 11 (Teren C) Steaua – Pandurasul Tg. Jiu, ora 12 (Teren C), CS M. Eliade – Viitorul 2004, ora 14 (Teren C), Steaua – Pandurii Tg. Jiu, ora 16 (Teren C), Junior Satu Mare – Viitorul 2004, ora 17 (Teren C), Viitorul 2003 – Pandurii Tg. Jiu;

25.08.2011: ora 8 (Teren C), Viitorul 2004 – Pandurasul Tg. Jiu, ora 9 (Teren C), CS M. Eliade Junior Satu Mare, ora 10 (Teren C), Steaua – Viitorul 2003 , ora 11 (Teren C), Viitorul 2004 – Pandurii Tg. Jiu, ora 12 (Teren C), Steaua – CS M. Eliade, ora 13 (Teren C), Viitorul 2003 – Pandurii Tg. Jiu, ora 14 (Teren C), Pandurasul Tg. Jiu – Junior Satu Mare.

Comentarii

comments

Lasa un Raspuns »