Sport in stil CNS-ist

Magazin Salajean 8 mai 2007 0

Cu ocazia Zilelor Colegiului National Silvania Zalau s-a desfasurat joi la sala de sport a Liceului cu Program Sportiv Avram Iancu un eveniment sportiv, intitulat College Night Show, organizat de elevii Antonia Abrudan, Dora Cozma, Ioana Vultur, Tudor Babtan si de consilierul scolar Monica Morar. In cadrul evenimentului au avut loc doua meciuri, unul de handbal, intre HC Zalau, condusa de pe margine de antrenoarea Elena Tadici si selectionata liceului, antrenata de profesorul Gheorghe Haizea. La eveniment au fost prezente peste 400 de persoane, printre care profesori din cadrul CNS, primarul Zalaului, Radu Capilnasiu, inspectorul scolar general, Ioan Abrudan, inspectorul general adjunct, Dorin Cozma si presedintele echipei HC Zalau, Andrei Hodis. Bineinteles ca nu au putut lipsi nici super-majoretele colegiului si trupa de dans New Style, care au facut show in pauzele dintre meciuri. In meciul de handbal, HC Zalau s-a impus cu scorul de 20 – 17, dupa ce la pauza tot senioarele conduceau cu 9 – 5. Partida de fotbal dintre profesorii si elevii de la CNS a fost castigata cu scorul de 4 – 3 pentru dascali, unde, cel mai bun marcator a fost profesorul de informatica, Florin Morar, cu trei reusite.