Sorin Radulescu: Daca nu interveneau arbitrii, nu stiu daca ne batea Brasovul

Magazin Salajean 8 octombrie 2007 0

Sorin Radulescu: Daca nu interveneau arbitrii, nu stiu daca ne batea BrasovulChiar daca inainte de meciul de la Brasov, care a avut loc sambata, antrenorul echipei HC Zalau, Sorin Radulescu, spunea ca formatia sa va avea sanse minime in obtinerea unui rezultat favorabil, handbalistele zalauance au fost la un pas de marea surpriza. Problema a fost insa arbitrajul, fiindca, dupa ce tabela a aratat la pauza scorul de 14 – 12 in favoarea Rulmentului, brigada de arbitri formata din cele doua bucurestence Duta si Florescu a avantajat foarte tare in partea a doua echipa Marianei Tarca, care s-a distantat odata cu trecerea timpului, iar la final s-a impus cu scorul de 30 – 22. Fetele au jucat bine, insa am avut parte de un arbitraj penibil, care le-a dat posibilitatea brasovencelor sa castige meciul. La pauza putea fi chiar scor egal, insa am facut doua greseli pe final. Oricum, este rusinos ca o echipa ca Brasovul, care lupta pentru titlu, ne-a invins doar cu ajutorul arbitrilor. Daca se juca pe bune, nu stiu daca ne batea Brasovul, a afirmat Radulescu. Cea mai buna marcatoare a echipei zalauane a fost Daniela Crap, cu sase reusite. In formatia de baza a Zalaului a revenit si Gabriela Bologa, dupa o acidentare mai lunga, iar in poarta a debutat noua achizitie de la Valcea, Mihaela Smedescu, care a avut o evolutie foarte buna. Liga Nationala va fi intrerupta pana in data de 27 octombrie, fiindca urmeaza reunirea lotului national de senioare la Ploiesti si participarea la Cupa Mondiala din Danemarca.

HC Zalau: Smedescu – Bologa, Crap, Holhos, Bratu, Ivan, Coadalata. A mai evoluat: Somoi Lazer. Antrenor: Sorin Radulescu.