Somesul Ileanda si Favorit Crasna, campioane de toamna in Liga a IV-a

Magazin Salajean 11 noiembrie 2009 0

Somesul Ileanda si Favorit Crasna, campioane de toamna in Liga a IV-a

Liga a IV-a de fotbal Salaj a programat duminica etapa a IV-a din retur si ultima din acest an. Liderul Seriei Est, Somesul Ileanda, a dispus la limita de ocupanta locului secund, Mesesul Treznea, prin reusitele lui Turcas si Ilies. Liderul Seriei Vest, Favorit Crasna, a avut un adversar mult mai accesibil, Gloria Bobota, de care a dispus cu scorul de 6 – 0.

Rezultatele complete si marcatorii:

Seria Est:

AS Venus Maeriste – Gloria Meseseni 3 – 0, juniori 3 – 0 neprezentare echipa din Meseseni

FC Zalau II Logistic – Flacara Halmasd 8 – 2, juniori 0 – 0

Au marcat: Teglas (min. 37), Ignat (min. 9, 85, 90+2), Pece (min. 70, 81), Nagy (min. 89), respectiv Mosincat (min. 61), Dregan (min. 67)

AS Chiesd – CS Barcaul Nusfalau 1 – 3, juniori 0 – 3

Au marcat: Lazar (min. 75), respectiv Lakatos (min. 44), Orban (min. 49), Kallai (min. 90+2)

Favorit Crasna – Gloria Bobota 6 – 0, juniori 4 – 0

Au marcat: Chis (min. 8, 38, 85), Mosincat (min. 13), Ulmeanu (min. 46, 76)

Silvania Cehu Silv. – Rapid Jibou 1 – 8, juniori 1 – 6

Ilut (min. 30), respectiv Moldovan (min. 6, 63, 68, 83), Roja (min. 9), Farcas (min. 65, 82), Pascalau (min. 78)

Somesul Odorhei – Progresul Balan 2 – 4, juniori 1 – 0

Au marcat: Mos (min. 35), Munteanu (min. 64), respectiv Burz (min. 12), Muresan (min. 59), Chiurbe (min. 67), Sestras (min. 69)

Dumbrava Galgau – Real Criseni 5 – 0, juniori 3 – 0

Au marcat: I. Fazacas (min. 17, 18, 46), V. Fazacas (min. 6), Chira (min. 40)

Somesul Ileanda – Mesesul Treznea 2 – 1, juniori 3 – 1

Au marcat: Turcas (min. 51), Ilies (min. 78), respectiv Micle (min. 89)

Clasament Seria Est:

1. Somesul Ileanda 11 11 0 0 36 – 6 33p

2. Mesesul Treznea 11 7 2 2 40 – 11 23p

3. Rapid Jibou 11 6 2 3 32 – 21 20p

4. Dumbrava Galgau 11 5 0 6 25 – 22 15p

5. Silvania Cehu Silvaniei 11 4 0 7 23 – 28 12p

6. Somesul Somes Odorhei 10 3 2 5 16 – 22 11p

7. Progresul Balan 11 3 1 7 23 – 34 10p

8. AS Real Criseni 10 0 1 9 4 – 55 1p

Clasament Seria Vest:

1. CS Favorit Crasna 11 11 0 0 53 – 6 33p

2. CS Barcau Nusfalau 10 7 1 2 32 – 9 22p

3. FC Zalau II Logistic 10 7 0 3 39 – 16 21p

4. Flacara Halmasd 11 5 0 6 25 – 28 15p

5. Gloria Bobota 11 4 1 6 12 – 22 13p

6. AS Venus Maeriste 11 3 2 6 17 – 26 11p

7. Gloria Meseseni 11 1 3 7 4 – 44 6p

8. AS Chiesd 11 1 1 9 12 – 44 4p

Comentarii

comments

Lasa un Raspuns »