Simleuanii s-au impus pe malul Begai

Magazin Salajean 6 martie 2007 0

Formatia masculina de volei Phoenix Simleu Silvaniei si-a trecut in cont la finalul saptamanii trecute cea de-a noua victorie consecutiva, invingand in deplasare Universitatea Timisoara, cu scorul de 3 – 1. Ajunsi pe malul Begai doar cu o jumatate de ora inaintea inceperii meciului, Abraham si compania si-au intrat mai greu in joc, fiind invinsi in primul set cu scorul de 25 – 21. Situatia s-a schimbat insa in setul doi, cand simleuanii au invins cu scorul de 25 – 17. In setul trei scorul a fost foarte strans de la un capat la altul, elevii lui Faur Dorian impunandu-se la o diferenta de numai doua puncte. In ultimul set, echipa de sub Magura nu a mai iertat nimic, castigand la o diferenta de 15 puncte (25 – 10).

Phoenix Simleu Silvaniei: Mascovici, Ilies, Abraham, Tarlea, Pop, Silaghi si Holhos – libero. Au mai evoluat: Harlisca, Stoica si Negrean. In urmatoarea etapa, care va fi prima din returul fazei a doua, simleuanii vor intalni in deplasare CSS Niro Guard.