Simleuanii, invincibili

Magazin Salajean 28 noiembrie 2006 0

Simleuanii, invincibiliPhoenix Simleu Silvaniei – CSS NIRO Guard Bucuresti

3 – 0 (9, 23, 20)

Formatia masculina de volei, Phoenix Simleu Silvaniei, a disputat sambata ultimul meci din prima faza a Diviziei A2 Vest. Echipa antrenata de Octavian Basti si Dorian Faur a primit vizita formatiei CSS NIRO Guard Bucuresti, de care a dispus cu scorul de 3 – 0. Silaghi si compania au avut o evolutie foarte buna pe tot parcursul jocului, terminand meciul dupa numai trei seturi. In primul set, voleibalistii de sub Magura s-au impus la o diferenta de 16 puncte, castigand cu scorul de 25 – 9. In setul doi, oaspetii au incercat sa puna ceva probleme simleuanilor, insa fara vreun rezultat pe tabela, deoarece Phoenix Simleu Silvaniei a castigat si acest set, cu scorul de 25 – 23. Si setul trei a fost tot la discretia simleuanilor, care s-au impus cu scorul de 25 – 20. Dupa prima parte a campionatului, formatia simleuana ocupa prima pozitie in clasament, inregistrand numai victorii. Faza a doua a Diviziei A2 Vest va incepe anul viitor, in 10 februarie.