Si-au subestimat adversarul

Magazin Salajean 17 noiembrie 2008 0

Si-au subestimat adversarulVoleibalistii de la poalele Mesesului nu au tratat cu seriozitate partida de sambata, iar dupa primele doua seturi scorul era egal, 1 – 1, in fata unei echipe aflata pe ultimul loc in clasament inaintea acestei etape

VC Remat – Rapid Bucuresti 3 – 1 (11, -23, 19, 19)

Echipa masculina de volei, VC Remat Zalau a castigat sambata, pe teren propriu, cu scorul de 3 -1 in fata lanternei rosii a clasamentului, Rapid Bucuresti. Desi au avut un inceput bun de meci, castigand fara probleme primul set, la o diferenta de 14 puncte, voleibalistii antrenati de Dragan Djordevic si Aurel Vlaicu au facut multe greseli in setul al doilea, pe care l-au cedat la o diferenta de doua puncte. Zalauanii au condus cu 5 – 1 in debutul setului doi, insa rapidistii au profitat foarte bine de greselile aparute in tabara zalauana si au intors rezultatul in favoarea lor. Remat a reusit sa restabileasca egalitatea la 19, dupa care feroviarii s-au distantat din nou, de aceasta data decisiv. Apostrofati destul de bine in pauza dintre seturi de principalul Djordevic, voleibalistii de la Remat s-au trezit la timp, castigand urmatoarele doua seturi la o diferenta de sase puncte. In partida de azi (n.r. sambata) s-a vazut ce inseamna desconsiderarea adversarului. Este o capcana foarte periculoasa sa nu tratezi cu seriozitate un adversar mai modest. Multi dintre jucatorii nosti ofera prea putin din ceea ce ar trebui sa ofere, a declarat dupa meci secundul, Aurel Vlaicu. In urma acestei victorii, VC Remat Zalau a acumulat 11 puncte, situandu-se tot pe pozitia a saptea in clasament. In etapa de la finalul acestei saptamani, gruparea zalauana va intalni in deplasare Explorari Baia Mare.