Si-au luat revansa

Magazin Salajean 7 aprilie 2008 0

Si-au luat revansaVoleibalistii de la Remat Zalau au invins sambata, pe teren propriu, Unirea Dej, in cel de-al doilea meci pentru stabilirea locurilor 5 – 6, iar ieri, dupa inchiderea editiei, a avut loc meciul decisiv. Primul set al meciului de sambata a fost la discretia zalauanilor, care au castigat cu scorul de 25 – 16. Si setul doi le-a apratinut tot voleibalistilor pregatiti de Aurel Vlaicu, insa la o diferenta mult mai mica (27 – 25). Dejenii nu au cedat foarte usor, iar in setul trei s-au impus cu scorul de 25 – 20. A fost singurul set castigat de oaspeti, fiindca meciul s-a incheiat dupa setul patru, pe care Remat Zalau l-a castigat cu scorul de 25 – 17. Meciul decisiv a avut loc ieri, de la ora 17, in Sala sporturilor din Zalau. Cealalta echipa salajeana, Phoenix Simleu Silvaniei a castigat joi in deplasare la CSS LAPI De, cu scorul de 3 – 1, iar returul va avea loc sambata, la Simleu. In cazul unei victorii si in partida de sambata, gruparea simleuana va termina pe locul 11 si ar putea ramane si in sezonul urmator in Divizia A1. Aceasta, deoarece exista varianta ca Ramnicu Sarat sa se retraga din campionat.