Si-a imbunatatit recodrul personal

Magazin Salajean 19 iulie 2007 0

Si-a imbunatatit recodrul personal Atleta de la Clubul Sportiv Municipal Zalau, Paula Todoran, a ocupat locul patru la Campionatele Europene de tineret desfasurate la finalul saptamanii trecute la Debrecen (Ungaria). Eleva antrenata de Mirel Seisan a avut stabilit ca obiectiv clasarea pe unul din locurile 1 – 6, obiectiv indeplinit, tinand cont ca sportiva zalauanca a ocupat pozitia a IV-a. Paula a inregistrat in proba de 10.000 de metri un timp foarte bun (33 de minute si 12 secunde) imbunatatindu-si astfel recordul personal cu 1 minut si 13 secunde. De remarcat faptul ca eleva antrenorului Mirel Seisan a terminat cursa la o diferenta de doua secunde fata de castigatoarea medaliei de bronz, o atleta din Rusia. Cum timpul de refacere nu a fost suficient, Paula nu a mai dat randamentul dorit si in proba de 5.000 de metri, clasandu-se pe pozitia a VII-a.