Selectionata lui Tadici intalneste Ungaria in sferturi

Magazin Salajean 19 august 2008 0

Selectionata lui Tadici intalneste Ungaria in sferturiMeciul va avea loc azi, de la ora 09:15 si va fi transmis in direct pe TVR1 si pe Eurosport

Dupa patru victorii consecutive, nationala de handbal feminin a Romaniei a fost oprita in ultimul meci din grupa de Norvegia, echipa in fata careia a pierdut la o diferenta de un gol, 23 – 24 (11 – 12). La finalul meciului, selectionerul Gheorghe Tadici a acuzat arbitrajul celor doi rusi, Igor Chernega si Victor Paladenko, care ar fi influentat in mare parte rezultatul final. Delegatia Romaniei si-ar fi dorit sa intalneasca campioana mondiala, Rusia, doar in finala, dar in urma rezultatului cu Norvegia cele doua selectionate se vor intalni in semifinale. Aceasta, daca handbalistele antrenate de Tadici vor invinge in aceasta dimineata reprezentativa Ungariei, dar si daca Rusia va invinge Franta, tot in sferturile de finala.