Se ingroasa gluma

Magazin Salajean 4 decembrie 2006 0

Se ingroasa glumaVM Remat CSS Zalau a inregistrat sambata, la Piatra Neamt, cea de-a saptea infrangere consecutiva

VCM Piatra Neamt – VM Remat CSS Zalau 3 – 0 (-25, -20, -15)

Dupa un inceput foarte bun de campionat, care le-a dat mari sperante voleibalistilor de la Remat Zalau, Kovacs si compania au fost de nerecunoscut in ultimele sapte partide inregistrand numai esecuri. Ultimul meci castigat de trupa lui Spatacean a fost in 28 octombrie, cand a invins U Cluj in deplasare, cu scorul de 3 – 0. Saptamana trecuta, VM Remat CSS Zalau a primit vizita echipei Tomis Constanta, intr-un meci contand pentru etapa a XI-a a Diviziei A1 si totodata a doua din retur. Din pacate, jocul a fost la discretia echipei constantene, care s-a impus dupa numai trei seturi. Pe langa faptul ca zalauanii au fost invinsi, au si pierdut cele trei seturi la un scor rusinos. In afara de setul doi, in care au acumulat 21 de puncte, setul unu si setul trei au fost pierdute la 16, respectiv la 15. Sambata, voleibalistii zalauani au intalnit in deplasare formatia VCM Piatra Neamt, intr-un meci contand pentru etapa a XII-a, pe care l-au pierdut cu scorul de 3 – 0. Cu toate ca echipa antrenata de Mircea Spatacean a inceput bine acest meci, fiind la un pas de a castiga primul set, gazdele au revenit tare pe final de set si s-au impus cu 27 – 25. In celelalte doua seturi, in tabara zalauana a inceput lantul de greseli, care le-a dat posibilitatea gazdelor sa se impuna fara prea mari eforturi. Piatra Neamt a castigat setul doi cu scorul de 25 – 20, iar setul trei cu scorul de 25