SCM Zalău a suferit al doilea eşec pe teren propriu

Aflată pe ultimul loc în Seria a V-a a Ligii a III-a, SCM Zalău nu a reuşit sâmbătă să urce o poziţie în clasament, pierzând cu scorul de 0 – 1 duelul de pe teren propriu cu Minaur Baia Mare. Echipa pregătită de Marius Paşca a avut puţine ocazii, în timp ce golul oaspeţilor a fost marcat în minutul 15, prin Răzvan Rus, care a reluat balonul cu capul în plasă, după o lovitură liberă de la aproximativ 35 de metri.

Maramureşenii au mai avut o ocazii importante, în minutele 65 şi 66, prin Brian Lemac şi Andrei Coroain. De cealaltă parte, SCM Zalău a avut de două ori şansa egalării în ultimele zece minute, ambele ocazii aparţinţndu-i fundaşului Ervin Kinczel.

După eşecul de sâmbătă, Zalăul rămâne pe ultima poziţie în clasament, cu douar două puncte, urmând ca în etapa viitoare să se deplaseze la Galda, pentru duelul cu Industria din localitate, echipă aflată pe penultimul loc, cu patru puncte acumulate.

Rezultatele complete din etapa a X-a: Unirea Dej – AFC Odorheiu Secuiesc 1 – 0, Sănătatea Cluj – Luceafărul Oradea 2 – 2, Viitorul Şelimbăr – Metalurgistul Cugir 2 – 2, Avântul Reghin – Sticla Arieşul Turda 1 – 1, CSC Sânmartin – CFR II Cluj 2 – 0, Unirea Alba Iulia – Industria Galda 2 – 0, Gloria Bistriţa – Fotbal Comuna Recea 1 – 0, SCM Zalău – Minaur Baia Mare 0 – 1.

SCM Zalău: Andrei Pop – Ervin Kinczel, Răzvan Dulap, Claudiu Băican (min. 64, Denis Cubaş), Iustin Ardelean, Gabriel Coţi (min. 73, Bogdan Boje), Cristian Călin (min. 76, Andrei Şumlea), Sebastian Duma, Raul Vitan şi Arnold Neures. Antrenori: Marius Paşca (principal) şi Alexandru Pop (secund)

2 Thoughts to “SCM Zalău a suferit al doilea eşec pe teren propriu”

Cu antrenorul pasca Marius va mai suferi scm Zalău înfrângeri dar din păcate retrogradarrea nu se va mai putea evita cum sa înființat scm Zalău asa va si retrograda demisia pasca Marius

2. Adrian

Corecteaza eroarea politica Pasca dle primar. Pana nu e prea tarziu ! Banul public nu privat , tocat fara rost si perspectiva ! Vin alegerile …..si …pauza !