Schimbare de lider in Liga a IV-a

Magazin Salajean 6 septembrie 2011 0

Campioana editiei trecute de campionat a cedat suprinzator, pe teren propriu, in etapa de duminica, in fata formatiei Flacara Halmasd, pierzand cu scorul de 1 – 0, rezultat inregistrat inca de la pauza.

Golul victoriei pentru oaspeti a fost marcat de Nicolae Rad, in minutul 40. In urma acestui esec, Mesesul Treznea a cedat fotoliul de lider, coborand pe pozitia a V-a in clasament.

Pe primul loc s-a instalat Dumbrava Galgau, care a dispus cu 3 – 0 pe teren propriu de Gloria Bobota, prin hattrick-ul lui Flaviu Ilies.

Scorul etapei l-a inregistrat Rapid Jibou, care a dispus cu scorul de 4 – 0 pe teren propriu de CS Barcau Nusfalau, dupa ce la pauza scorul era 2 – 0.

AS Chiesd se situeaza pe pozitia secunda dupa doua etape, obtinand duminica a doua victorie consecutiva, in deplasare, la Silvania Cehu Silvaniei, de care a dispus cu 2 – 1.

AS Venus Maeriste si-a trecut in cont prima victorie, castigand pe teren propriu cu scorul de 2 – 1 in fata celor de la Benfica Ileanda, dupa ce la pauza scorul era 2 – 0.

Fara niciun gol marcat, dar cu 6 primite, Cetate Almasu inchide clasamentul Ligii a IV-a de fotbal.

Rezultatele si marcatorii etapei a II-a:

Silvania Cehu Silv. – AS Chiesd 1 – 2, juniori 4 – 1

Au marcat: Gabriel Iacob (min. 39), Robert Bernat (min. 79), respectiv Ovidiu Catana (min. 44)

AS Venus Maeriste – Benfica Ileanda 2 – 1, juniori 2 – 1

Au marcat: Ioan Crisan (min. 15), Calin Balota (min. 34), respectiv Ionut Duma (min. 67)

Mesesul Treznea – Flacara Halmasd 0 – 1, juniori 6 – 0

A marcat: Nicolae Rad (min. 40)

Dumbrava Galgau – Gloria Bobota 3 – 0, juniori 0 – 1

A marcat: Flaviu Ilies (min. 3, 52, 61)

Inter Cizer – Cetate Almasu 2 – 0, juniori 3 – 1

Au marcat: Mihai Pocol (min. 45+1), Catalin Sabau (min. 87)

Rapid Jibou – CS Barcau Nusfalau 4 – 0, juniori 0 – 4

Au marcat: Alin Muresan (min. 10), Doru Rus (min. 39), Adrian Farcas (min. 46, 83)

Etapa viitoare va avea loc duminica, 11 septembrie, dupa urmatorul program: CS Barcau Nusfalau – AS Venus Maeriste, Silvania Cehu Silvaniei – Inter Cizer, Benfica Ileanda – Cetate Almasu, Mesesul Treznea – Rapid Jibou, Gloria Bobota – AS Chiesd. Meciul dintre Flacara Halmasd si Dumbrava Galgau este amanat.

1. Dumbrava Galgau 2 2 0 0 6 – 0 6p

2. AS Chiesd 2 2 0 0 5 – 2 6p

3. Rapid Jibou 2 1 1 0 5 – 1 4p

4. Flacara Halmasd 2 1 1 0 2 – 1 4p

5. Mesesul Treznea 2 1 0 1 4 – 1 3p

6. Inter Cizer 2 1 0 1 3 – 2 3p

7. Gloria Bobota 2 1 0 1 4 – 4 3p

8. AS Venus Maeriste 2 1 0 1 3 – 4 3p