S-au intrerupt partidele zalauanilor

Magazin Salajean 28 septembrie 2006 0

Aflati la Bucuresti, unde se desfasoara in aceasta perioada nationalele de seniori, Ionut Beleleu si Livia Gherman au disputat ieri primele partide de pe tabloul principal. Beleleu l-a intalnit pe Andrei Mlendea de la Dinamo Brasov, favoritul numarul cinci al competitiei, in timp ce Livia a intalnit-o pe Ioana Gaspar, de la CS Progresul Bucuresti. La baieti, favoritul numarul unu al competitiei este Gabriel Moraru de la CS Progresul Bucuresti, in timp ce la fete, favorita numarul unu a competitiei este Corina Corduneanu de la CS Dinamo Bucuresti. Datorita ploii care s-a asternut ieri peste capitala, ambele partide pe care le-au disputat cei doi zalauani, au fost intrerupte. Maciul lui Beleleu a fost intrerupt in setul doi, la scorul de 5 – 5, dupa ce in primul s-a impus clar brasoveanul cu scorul de 6 – 1. Partida Liviei a fost intrerupta inainte de a se termina primul set, insa si ea era condusa de adversara sa.