Republicanii de la FC – CSS Zalau au spart Scoala Viorel Moldovan

Magazin Salajean 10 octombrie 2007 0

Republicanii de la FC - CSS Zalau       au spart Scoala Viorel MoldovanLa finalul saptamanii trecute a avut loc etapa a VI-a din Campionatul National de juniori republicani, in care cele doua grupe de la FC – CSS Zalau au intalnit in deplasare Scoala de Fotbal Viorel Moldovan. A fost o etapa care le-a priit celor doua echipe zalauane, juniorii A obtinand o victorie fara probleme, scor 11 – 0, in timp ce juniorii B au smuls o remiza, scor 1 – 1. Pentru juniorii A au marcat Negrean (4), Valcauan (2), Potra (2), Ignat (1), Lukacs (1) si Filip (1), in timp ce la juniori B a inscris Adrian Muresan. Echipa antrenata de Calin Pop a transat repede meciul in favoarea sa, scorul pauzei fiind 7 – 0, in timp ce, in celalalt meci, elevii lui Dan Lucaciu au egalat situatia pe tabela in minutul 60, dupa ce gazdele au reusit sa deschida scorul tot in partea a doua a meciului. In etapa viitoare, cele doua grupe de republicani de la FC – CSS Zalau vor primi vizita juniorilor de la Arsenal Baia Mare.