Remiza salajeana

Magazin Salajean 26 ianuarie 2007 0

Remiza salajeanaRapid Jibou si FC Zalau s-au intalnit miercuri dupa amiaza intr-un meci amical de fotbal. Partida a avut loc pe stadionul Rapid, din Jibou. Pentru echipa antrenata de Munteanu a fost primul amical din acest an, iar pentru elevii lui Pasca a fost cel de-al doilea. FC Zalau a disputat primul amical la finalul saptamanii trecute, cand a terminat la egalitate (3 – 3) cu echipa din Liga a III-a, Somesul Satu Mare. Meciul de la Jibou a avut doua reprize total diferite. Prima a fost dominata de gazde, iar in partea a doua, FC Zalau a fost cea care s-a vazut mai mult in joc. Chiar daca au marcat doar de doua ori (Cotut, 30 si 35), jibouanii au mai avut cateva ocazii de a inscrie, iar de doua ori au lovit bara portii adverse. Scorul pauzei a fost 2 – 2 pentru gazde, insa, in repriza secunda, FC Zalau a restabilit egalitatea (G. Vasvari, 50 si Pop, 55), iar meciul s-a incheiat printr-o remiza (2 – 2). Formatia patronata de Ioan Morar va mai sustine azi, de la ora 11, un meci amical la Dej, impotriva echipei locale Unirea.

Rapid Jibou: G. Turcas, Botos, Toma, Pascalau, Teglas, S. Farcas, Dobrineanu, Munteanu, Chira si Cotut.

FC Zalau: Notigan, Berbecar, Blaga, V. Bumbut, Maior, Bode, G. Vasvari, G. Bumbut, Negrean, Mandrut si Pop. Au mai evoluat: Oros si Cosma.