Rapidul s-a impus in derby-ul de la Nusfalau

Magazin Salajean 13 octombrie 2010 0

Derby-ul etapei cu numarul sapte din Liga a IV-a de fotbal a avut loc la Nusfalau, echipa locala, Barcaul, primind vizita ocupantei locului doi, Rapid Jibou. Scorul a fost deschis de gazde, in minutul sase, prin Orban, insa noua minute mai tarziu, Roja a restabilit egalitatea, stabilind totodata si scorul pauzei. La reluare, jibouanii au inceput mai bine, inscriind doua goluri in decurs de zece minute, prin Farcas si Moldovan.

Cu opt minute inainte de fluierul final, gazdele au redus din handicap prin Crisan, stabilind scorul final, 2 – 3.

Dumbrava Galgau ramane lider si dupa etapa de duminica, echipa lui Aurel Pintican impunandu-se la limita, scor 2 – 1 pe terenul celor de la Somesul Odorhei.

Mesesul Treznea si-a trecut si ea in cont a cincea victorie, castigand cu scorul de 3 – 1, pe teren propriu, in fata echipei Inter Cizer.

Scorul etapei l-a inregistrat Flacara Halmasd, care a dispus cu scorul de 5 – 1, pe teren propriu, de Benfica Ileanda, dupa ce in minutul 13 scorul era 1 – 0 pentru oaspeti.

Derby-ul codaselor a avut loc la Cehu Silvaniei, ocupanta penultimului loc inaintea acestei etape castigand cu scorul de 5 – 3 in fata lanternei rosii, AS Chiesd.

Asa cum era de asteptat, duelul dintre Gloria Bobota si AS Venus Maeriste a fost castigat de bobotani, cu scorul de 4 – 1.

Rezultatele complete si marcatorii:

CS Barcaul Nusfalau – Rapid Jibou 2 – 3, 2 – 0 la juniori

Au marcat: Orban (min. 6), Crisan (min. 82), respectiv Roja (min. 15), Farcas (min. 50), Moldovan (min. 60)

Mesesul Treznea – Inter Cizer 3 – 1, 3 – 0 la juniori

Au marcat: Sestras (min. 19, 44), Toth (min. 33), respectiv Pocol (min. 89)

Gloria Bobota – AS Venus Maeriste 4 – 1, 3 – 5 la juniori

Au marcat: Savu (min. 2, 53), Avram (min. 43), Stana (min. 68), respectiv Balota (min. 20)

Silvania Cehu Silv. – AS Chiesd 5 – 3, 12 – 2 la juniori

Au marcat: Ardelean (min. 1), Szoke (min. 44, 60), Zsiga (min. 75), Ilut (min. 82), Seran (min. 9, 18)

Somesul Odorhei – Dumbrava Galgau 1 – 2, 1 – 0 la juniori

Au marcat: Muntean (min. 67), respectiv Ilies (min. 23), Muresan (min. 89)

Flacara Halmasd – Benfica Ileanda 5 – 1, 2 – 1 la juniori

Au marcat: Borz (min. 22), Dregan (min. 36, 80), Ulmeanu (min. 78), Mosincat (min. 85), respectiv Matesan (min. 13)

Etapa viitoare, 17.10.2010: Venus Maeriste – Silvania Cehu Silvaniei, Mesesul Treznea – Benfica Ileanda, Dumbrava Galgau – Flacara Halmasd, Barcaul Nusfalau – Somesul Odorhei, Rapid Jibou – Gloria Bobota, AS Chiesd – Inter Cizer. Meciurile juniorilor vor avea loc de la ora 13, iar cele ale seniorilor de la ora 15.

Clasament seniori:

1. Dumbrava Galgau 7 6 1 0 21 – 10 19p

2. Rapid Jibou 7 5 1 1 26 – 9 16p

3. Mesesul Treznea 7 5 0 2 28 – 12 15p

4. Flacara Halmasd 7 5 0 2 20 – 20 15p

5. Gloria Bobota 7 4 1 2 27 – 13 13p

6. CS Barcaul Nusfalau 7 4 0 3 22 – 15 12p

7. Somesul Odorhei 7 3 1 3 23 – 15 10p

8. Silvania Cehu Silv. 7 2 1 4 17 – 29 7p

9. Venus Maeriste 7 2 0 5 16 – 27 6p

10. Inter Cizer 7 1 2 4 12 – 17 5p

11. Benfica Ileanda 7 1 1 5 15 – 22 4p

12. AS Chiesd 7 0 0 7 12 – 47 0p

Clasament juniori:

1. Dumbrava Galgau 7 6 0 1 24 – 8 24p

2. CS Barcaul Nusfalau 7 6 0 1 25 – 8 24p

3. Flacara Halmasd 7 6 0 1 26 – 16 24p

4. Venus Maeriste 7 4 0 3 25 – 18 16p

5. Silvania Cehu Silv. 7 4 0 3 22 – 15 16p

6. Somesul Odorhei 7 4 0 3 7 – 10 16p

7. Benfica Ileanda 7 3 0 4 26 – 21 12p

8. Mesesul Treznea 7 3 0 4 18 – 18 12p

9. Gloria Bobota 7 2 0 5 15 – 21 8p

10. Rapid Jibou 7 2 0 5 15 – 24 8p

11. Inter Cizer 7 1 0 6 13 – 25 4p

12. AS Chiesd 7 1 0 6 14 – 46 4p

Comentarii

comments

Lasa un Raspuns »