Rapid Jibou – lider in Liga a IV-a

Magazin Salajean 15 septembrie 2011 0

Rapid Jibou - lider in Liga a IV-a

Campioana sezonului trecut din Liga a IV-a a suferit duminica trecuta a doua infrangere din noul sezon, pierzand pe teren propriu, cu scorul de 2 – 0, in fata echipei Rapid Jibou, formatie ce a urcat in fotoliul de lider dupa trei etape.

Pe pozitia secunda, la distanta de un punct se situeaza Barcau Nusfalau, echipa ce a dispus in ultima etapa cu un categoric 13 – 0 de AS Venus Maeriste.

Scor de proportii s-a inregistrat si la Ileanda, Benfica din localitate invingand cu 6 – 0 lanterna rosie, Cetate Almasu.

Gloria Bobota a dispus la limita, pe teren propriu, de AS Chiesd, scorul final al partidei fiind 2 – 1.

Singura remiza a etapei s-a inregistrat la Cehu Silvaniei, unde Silvania din localitate a terminat la egalitate, scor 1 – 1 cu Inter Cizer.

Rezultatele complete si marcatorii:

Mesesul Treznea – Rapid Jibou 0 – 2, juniori 4 – 3

Au marcat: Rus (min. 71) si Muresan (min. 83)

Benfica Ileanda – Cetate Almasu 6 – 0, 12 – 0

Au marcat: R. Ciurar (min. 28, 32), A. Ciurar (min. 40), Beres (min. 70), Teglas (min. 72), Roman (min. 83)

Gloria Bobota – AS Chiesd 2 – 1, juniori 2 – 0

Au marcat: Dunca (min. 36), Chis (min. 73), respectiv Gombos (min. 31)

CS Barcau Nusfalau – AS Venus Maeriste 13 – 0, juniori 10 – 0

Au marcat: Ardelean (min. 7, 16, 20, 21, 25, 30, 37, 65, 90), Orban (min. 35), Gabor (min. 36), Gut (min. 60), Tus (min. 73)

Silvania Cehu Silv. – Inter Cizer 1 – 1, juniri 10 – 1

Au marcat: Dregan (min. 25), respectiv Pocol (min. 10)

Partida dintre Flacara Halmasd si Dumbrava Galgau a fost amanata.

Programul etapei viitoare, programata duminica: Gloria Bobota – Mesesul Treznea, Dumbrava Galgau – Rapid Jibou, AS Chiesd – Flacara Halmasd, Cetate Almasu – AS Venus Maeriste, CS Barcau Nusfalau – Silvania Cehu Silvaniei, Inter Cizer – Benfica Ileanda. Partidele de juniori incep la ora 14, iar cele de seniori, la ora 16.

Clasament:

1. Rapid Jibou 3 2 1 0 7 – 1 7p

2. CS Barcau Nusfalau 3 2 0 1 15 – 5 6p

3. Dumbrava Galgau 2 2 0 0 6 – 0 6p

4. AS Chiesd 3 2 0 1 6 – 4 6p

5. Gloria Bobota 3 2 0 1 6 – 5 6p

6. Inter Cizer 3 1 1 1 4 – 3 4p

7. Flacara Halmasd 2 1 1 0 2 – 1 4p

8. Mesesul Treznea 3 1 0 2 4 – 3 3p

9. Benfica Ileanda 3 1 0 2 7 – 5 3p

10. AS Venus Maeriste 3 1 0 2 3 – 17 3p

11. Silvania Cehu Silv. 3 0 1 2 3 – 7 1p

12. Cetate Almasu 3 0 0 3 0 – 12 0p

Comentarii

comments

Lasa un Raspuns »