Rapid Jibou a câştigat derby-ul cu Nuşfalăul

Campioana sezonului trecut, Rapid Jibou, are un cuvânt greu de spus şi în actuala ediţie de campionat, iar acest lucru s-a văzut, ultima dată, chiar duminică, la Nuşfalău. Venită după cinci victorii şi o înfrângere, formaţia de pe malul Someşului a dispus cu un categoric 4 – 0 de echipa pregătită de Adrian Damian. Jibouanii conduceau cu scorul de 2 – 0 după numai 12 minute de joc, prin dubla lui Brânduşe. Acesta a reuşit hattrick-ul în minutul 57, iar Adrian Fărcaş a stabilit scorul final, în minutul 80.

Acelaşi rezultat s-a înregistrat şi în partida dintre Gloria Bobota şi Flacăra Halmăşd, formaţia gazdă impunându-se prin reuşitele lui Mărcuş, Toth, de două ori şi Sabău.
Singura remiză din cadrul etapei a VII-a s-a inregistrat la Ileanda, unde formaţia locală a încheiat cu scorul de 2 – 2 disputa cu Unirea Mirşid.
FC Zalău II rămâne cu un singur punct, după ce duminică a pierdut la limită, 1 – 2, partida cu CS Crasna.
Dumbrava Gâlgău şi-a trecut în cont a cincea victorie din acest sezon, impunându-se categoric duminică, în deplasare, cu scorul de 5 – 0 în faţa celor de la Luceafărul Bălan.
Liderul Sportul Şimleu nu a avut nicio emoţie în deplasarea de Cehu Silvaniei, câştigând cu scorul de 4 – 2 cu formaţia locală, după ce, în minutul 83, conducea cu scorul de 4 – 0.
Rezultatele şi marcatorii:
Benfica Ileanda – Unirea Mirşid 2 – 2, 1 – 2 la juniori
Au marcat: Stână (min. 19), Ardelean (min. 53), respectiv Chiş (min. 60), Pavel (min. 76)
CS Barcău Nuşfalău – Rapid Jibou 0 – 4, 6 – 0 la juniori
Au marcat: Brânduşe (min. 6, 12, 57), Fărcaş (min. 80)
Silvania Cehu Silvaniei – Sportul Şimleu 2 – 4, 0 – 4 la juniori
Au marcat: Paşcalău (min. 86, 90), respectiv Farkaş (min. 11), Dregan (min. 33, 83), Crişan (min. 76)
Gloria Bobota – Flacăra Halmăşd 4 – 0, 3 – 2 la juniori
Au marcat: Mărcuş (min. 7), Toth (min. 51, 87), Sabău (min. 56)
FC Zalău – CS Crasna 1 – 2, 4 – 3 la juniori
Au marcat: Pop (min. 11), respectiv Chirilă (min. 25), Cornaci (min. 87)
Favorit Dobrin – Olimpic Bocşa 0 – 2, 0 – 8 la juniori