Radulescu se confrunta cu multe probleme de lot

Magazin Salajean 18 martie 2008 0

Radulescu se confrunta cu multe probleme de lotDupa operatia suferita la menisc de Ana Maria Somoi, care va fi incerta pana la reluarea campionatului, in lotul antrenat de Sorin Radulescu au reaparut noi probleme de lot. Printre jucatoarele accidentate se numara portarul Smedescu si jucatoarele Coadalata si Teodorescu. Ca si cum accidentarea nu ar fi fost o problema majora pentru ea, Coadalata a primit cu cateva momente inaintea inceperii turneului de la Deva si vestea tragica despre disparitia din viata a bunicului sau. Tot in debutul turneului s-a accidentat si cel de-al doilea protar al echipei, Mirela Nichita, care nu a rezistat decat o repriza in poarta echipei HC Zalau. Pe langa jucatoarele accidentate, Radulescu nu a putut conta in turneul de la Deva nici pe Santamarean, Babeanu si Bratu, care se afla in pregatire la lotul national de tineret. In turneul de la Deva, HC Zalau a inregistrat o infrangere si doua victorii. Primul meci a avut loc in compania echipei organizatoare, CSM Cetate Deva, in fata careia zalauancele au pierdut cu scorul de 37 – 32. Chiar si cu lotul pe care l-am avut la dispozitie, am tinut pasul timp de 40 de minute. La pauza, echipa din Deva a condus doar cu un gol, a precizat tehnicianul echipei zalauane. Au urmat partidele in fata formatiilor Daewoo Craiova si Universitatea Timisoara, ambele fiind castigate de HC Zalau cu scorul de 35 – 28, respectiv 31 – 21. Per ansamblu, sunt destul de multumit de evolutia echipei pe care am avut-o la dispozitie, insa sunt ingrijorat de accidentarile care au aparut in ultima perioada, a mai afirmat Radulescu. Joi si vineri va avea loc la Zalau un turneu de verificare, la care vor participa HCM Baia Mare, Universitatea Timisoara, Hodmezovasarhely (Ungaria) si HC Zalau.