Profesorul si-a invins elevul: U Cluj – VM Remat CSS Zalau 0 – 3 (21, 18, 20)

Magazin Salajean 30 octombrie 2006 0

Profesorul si-a invins elevul: U Cluj - VM Remat CSS Zalau 0 - 3 (21, 18, 20)Echipa masculina de volei VM Remat CSS Zalau a intalnit sambata la Cluj, intr-un meci contand pentru etapa a VI-a a DIviziei A1 la volei masculin, formatia U Cluj. A fost un duel intre fostii colegi, Mircea Spatacean si Danut Ciontos, care in sezonul trecut au format staff-ul tehnic al echipei zalauane. Dutu a debutat in cariera de antrenor sub indrumarea lui Mircea Spatacean, insa, din vara, a ales Clujul. Voleibalistii zalauani au avut o evolutie foarte buna pe toata durata partidei, invingand la diferenta destul de mare de scor in toate cele trei seturi. In primul set, zalauanii au invins cu scorul de 25 – 21. Setul doi le-a revenit tot elevilor antrenati de Mircea Spatacean, care s-au inpus la o diferenta de sapte puncte (25 – 18). Clujenii nu au pus probleme nici in setul trei, pe care Ilies si compania l-au castigat cu scorul de 25 – 20. Echipa a jucat foarte bine pe toata durata meciului. Nu s-a pus nici un moment problema invingatorului, deoarece noi am condus permanent la o diferenta destul de mare. Victoria de azi (n.r. sambata) este foarte importanta, mai ales ca ne-a dat posibilitatea sa urcam pe locul trei, a afirmat la final Spatacean. VM Remat CSS Zalau: Ilies, Abraham, Sanduta, Kovacs, Briscan, Onute si Calin-libero. A mai evoluat Ghimes.