Pregatire reusita pentru meciul cu Rulmentul

Magazin Salajean 5 mai 2008 0

HC Zalau nu a avut nici o emotie in partida de sambata, pe care a castigat-o cu scorul de 48 – 21 in fata ultimei clasate, CSM Sfantu Gheorghe

Meciul a fost la discretia handbalistelor zalauance, chiar daca au existat si cateva greseli pe parcursul meciului. Dupa un inceput putin mai ezitant al echipei antrenate de Sorin Radulescu, care avea un avans de numai doua goluri (7 – 5) in minutul 10, HC Zalau si-a marit avansul odata cu trecerea timpului, iar scorul pauzei avea sa fie 26 – 12. Holhos si compania si-au marit avansul in partea a doua a meciului, iar scorul final al partidei a fost 48 – 21. HC Zalau va sustine azi, de la ora 17, in Sala Sporturilor din Zalau, un meci extrem de greu, in fata formatiei Rulmentul Urban Brasov.