Podium zalauan la Cupa BCR

Magazin Salajean 9 august 2007 0

Baza sportiva de tenis de camp de langa Sala Sporturilor a gazduit la finele saptamanii trecute a IV-a editie a Cupei BCR. La start s-au aliniat aproximativ 60 de sportivi din Bucuresti, Arad, Galati, Pitesti, Bistrita, Cluj-Napoca, Baia Mare, Satu Mare si Zalau. Orasul nostru a fost reprezentat de tenismeni de la Clubul Sportiv Municipal Zalau si Palatul Copiilor Zalau. La categoria 14 ani, podiumul a fost format numai din sportivi zalauani. Astfel, pe prima pozitie s-a situat Andrei Latcau (P.C. Zalau), locul doi a fost ocupat de Radu Iepure (P.C. Zalau), iar pozitia a treia a fost ocupata de Dacian Bocea (P.C. Zalau). Si categoria 12 ani fete a fost dominata tot de o zalauanca, Mara Pop, de la Palatul Copiilor Zalau, clasandu-se pe prima pozitie. La categoria 18 ani fete, Lavinia Tiplea (CSM Zalau) s-a clasat pe locul doi, iar Andreea Rus (CSM Zalau) a ocupat pozitia a treia. Tot la aceasta categorie, insa la masculin, Eugen Pop (CSM Zalau) a ocupat pozitia a treia. Sa mai spunem ca de pregatirea sportivilor de la Palatul Copiilor se ocupa Mihai Anca, iar tenismenii de la CSM Zalau sunt antrenati de Constantin Carp.