Phoenix Simleu Silvaniei, la a opta victorie consecutiva

Magazin Salajean 18 noiembrie 2008 0

Phoenix Simleu Silvaniei, la a opta victorie consecutivaEchipa pregatita de Teofil Chis si Mircea Abraham a terminat in 50 de minute meciul de la Dej

LAPI CNE Dej – Phoenix Simleu Silvaniei 0 – 3 (-20, -19, -11)

Gruparea de la poalele Magurii a mai facut o victima la finalul saptamanii trecute, invingand dupa numai 50 de minute, cu scorul de 3 – 0, in deplasare, LAPI CNE Dej. Phoenix Simleu Silvaniei se afla pe primul loc dupa opt etape, avand un setaveraj de invidiat, 24 – 0. Gruparea simleuana are si un meci mai mult disputat, fiindca a jucat partida retur cu Torpi Targu Mures, castigata cu scorul de 3 – 0. Meciul de la Dej a contat pentru prima etapa din returul Diviziei A2 de volei masculin. Diferenta din primul set a fost de cinci puncte, urmand ca in setul doi simleuanii sa castige la o diferenta de sase puncte. Setul trei s-a incheiat foarte repede, fiindca dejenii nu au reusit sa acumuleze decat 11 puncte in tot setul.

Phoenix Simleu Silvaniei: Andrei Harlisca, Cristian Boroeanu, Liviu Suson, Radu Stoica, Vlad Negrean, Emanuel Lung, Adrian Holhos-libero. Au mai evoluat: Marius Mascovitz si Dejan Bocereg. Director tehnic: Teofil Chis. Antrenor principal: Mircea Abraham.

7. CS Torpi Rm. Sarat 8 0 8 2 – 24 8p

Rezultatele complete:LAPI CNE Dej – Phoenix Simleu Silv. 0 – 3; Torpi Rm. Sarat – CSV Brasov 0 – 3; CSS Bega Timisoara – U Timisoara 2 – 3; UMF Cluj a stat

Etapa viitoare, 22.11.2008: Bega Timisoara – CNE LAPI Dej; Torpi Rm. Sarat – CSV Brasov; UMF Cluj – Phoenix Simleu Silv., CSV Brasov va sta.