Pedrazzini se declara multumit de jucatorii sai

Magazin Salajean 26 octombrie 2007 0

Desi Steaua a pierdut al treilea meci din grupele Champions League, la diferenta de un gol, antrenorul echipei, italianul Pedrazzini a declarat ca fotbalistii sai nu trebuie sa isi piarda increderea in ei insisi, mai ales ca mai au cateva meciuri de disputat.

De altfel, el s-a declarat multumit de prestatia elevilor sai in partida cu Sevilla. explicand totodata si motivul pentru care l-a inlocuit pe Dica : Pe Dica l-am schimbat pentru ca, la 2-0, aveam nevoie sa jucam cu doua varfuri.

Cu privire la partida, Pedrazzini a declarat: Am luat doua goluri in primele minute, care ne-au taiat picioarele. In repriza a doua am jucat mai bine, am avut mai multa incredere si am fortat egalarea.

Fiecare meci e greu pentru noi. Am vazut si rezultatul lui Slavia, la Arsenal, e incredibil. Am avut o reactie buna in fata unei echipe puternice, dar trebuie sa ne corectam, nu puteam da sanse unei echipe mari, pentru ca nu te iarta. Sunt multumit de jucatori, am facut o munca buna si sunt multumit, a mai spus antrenorul italian al Stelei.

Becali le recunoaste valoarea celor de la Sevilla

Desi inaintea meciului era foarte optimist, patronul Stelei, Gigi Becali, a declarat marti dupa partida cu Sevilla, ca stelistii nu pot juca mai bine decat au facut-o pana acum, mai ales ca au avut de infruntat o echipa puternica.

Ne-au dat clasa de fotbal. Mi-am dat seama ca ceea ce vreau eu sa fac e cam greu. Mai trebuie doi-trei jucatori de valoare, care sa regleze jocul si sa paseze mingea. E ceva la mijloc, nu pasam.

Vizibil afectat de infrangere, Becali spune ca nu este nici o rusine daca vor rata calificarea in primavara europeana.

Intrebat ce parere are de felul cum au jucat fotbalistii sai, Becali a remarcat: Surdu m-a dezamagit. Eu tot mai am incredere in el. Ovidiu Petre a jucat ceas si Zapata.

Daca n-ai jucatori de valoare, n-ai ce face. Echipa asta s-a chinuit, a muncit, dar jucatorii acestia atata pot, asta le e valoarea.

Juande Ramos considera ca Steaua merita sa se califice in Cupa UEFA

Juande Ramos, antrenorul FC Sevilla a declarat ieri, la finalul partidei cu Steaua ca este de parere ca stelistii ar merita sa se califice in Cupa UEFA in dauna Slaviei Praga.

Scorul e mincinos, e prea mic in comparatie cu ce ocazii am avut. Am luptat si ne-am indeplinit obiectivul de a castiga cele trei puncte. In prima repriza am jucat excelent, in a doua mai slab, iar Steaua a marcat si a facut meciul mai incins. Steaua a jucat bine in repriza secunda si cred ca merita sa se califice in Cupa UEFA in dauna Slaviei Praga.

Arsenal si-a asigurat calificarea, iar noi trebuie sa mai castigam cel putin un meci pentru a fi siguri ca vom continua in Liga Campionilor.