Pe podium la Flori de Mina

Magazin Salajean 24 iunie 2008 0

La Baia Mare a avut loc saptamana trecuta editia a XXII-a a Cupei Flori de Mina, la care au fost prezenti si tenismeni de la Palatul Copiilor din Zalau. Pe langa sportivii zalauani au mai participat copii din Cluj-Napoca, Botosani, Timisoara si Baia Mare. Sportivii zalauani au obtinut rezultate foarte bune, urcand pe podium la finalul competitiei. Astfel, Madalina Man a castigat locul intai la categoria 10 ani, Andrei Latcau s-a clasat pe locul intai la categoria 14 ani si Mihai Grec s-a clasat tot pe prima pozitie la categoria 12 ani. Pe locul doi s-au clasat Carmen Ilea, la categoria 14 ani si Dacian Bocea, tot la categoria 14 ani. Pe pozitia a treia au urcat Vladian Bocea, categoria 14 ani si Madalina Man, categoria 12 ani. In clasamentul pe echipe, Palatul Copiilor din Zalau s-a clasat pe pozitia a doua.