Paula Todoran revine in fruntea clasamentului la CSM Zalau

Magazin Salajean 20 decembrie 2011 0

Paula Todoran revine in fruntea clasamentului la CSM Zalau Atleta Paula Todoran revine in fruntea clasamentului celor mai buni sportivi de la Clubul Sportiv Municipal Zalau, dupa ce tenismena Andrada Vincze a detinut suprematia in ultimii doi ani.

Sportiva pregatita de Mirel Seisanu a acumulat 47 de puncte, fiind urmata de radioamatoriatul Aurel Tarziu, cu 15 puncte, in timp ce pozitia a III-a este ocupata de pugilistul Adrian Poputea, cu 10 puncte.

Festivitatea de premiere a celor mai buni sportivi de la CSM Zalau va avea loc azi, de la ora 17, in cadrul Galei Sportului Salajean, la Sala Avram Iancu din cadrul Primariei.

Clasamentul si rezultatele complete:

Locul I – Paula Todoran (atletism, antrenor Mirel Seisanu). Rezultate: locul I la Campionatul National de alergare pe pista, in proba de 10.000 m; locul I la Campionatul National de semimaraton atat la individual, cat si cu echipa; locul II la Campionatul National de maraton.

Locul II – Aurel Tarziu (radioamatorism). Rezultate: locul I la Campionatul National de creatie, ramura A; locul I la Campionatul National de creatie, ramura C.

Locul III – Adrian Poputea (box, antrenor Ioan Dragos). Rezultate: locul III la Campionatul National de seniori.

Locul III – Ancuta Salajan (box, antrenor Ioan Popa). Rezultate: locul III la Campionatul National de seniori.

Locul IV – Diana Chis (box, antrenor Ioan Popa). Rezultate: locul I Ia Campionatul National de juniori.

Locul V – Iacob Flavia (box, antrenor Ioan Popa). Rezultate: locul I la Campionatul National de seniori.

Locul VI – Gabriela Pintea (box, antrenor Ioan Popa). Rezultate: locul II la Campionatul National de tineret.

Locul VII – Sergiu Maxim (lupte libere, instructori Cristian Crisan si Gheorghe Panc). Rezultate: locul III la Campionatul national de cadeti atat la individual, cat si cu echipa; locul III la Campionatul National de juniori.

Locul VIII – Elekes Kinga (box, antrenor Ioan Dragos). Rezultate: locul II la Campionatul National de seniori.

Locul IX – Szabo Robert (box, antrenor Ioan Dragos). Rezultate: locul III la Campionatul National de tineret.

Locul IX – Andrada Vincze (tenis de masa, antrenor Victor Puie). Rezultate: locul III la Campionatul National de seniori, in proba de dublu feminin.

Locul IX – Mihaela Pausan (box, antrenor Ioan Popa). Rezultate: locul III la Campionatul National de seniori.

Locul IX – Catalin Holhos (box, antrenor Ioan Dragos). Rezultate: locul III la Campionatul National de tineret.

Locul IX – Sorana Salajan (box, antrenor Ioan Dragos). Rezultate: locul III la Campionatul National de seniori.

Locul X – Cosmina Farcas, Lucica Cote, Torok Henrieta si Adelina Papita (box, antrenor Ioan Popa). Rezultate: locul II la Campionatul National de tineret.

Comentarii

comments

Lasa un Raspuns »