Paul Cocorascu si Cosmin Cosma(foto) au debutat la CS Favorit Crasna

Magazin Salajean 15 decembrie 2006 0

Paul Cocorascu si Cosmin Cosma(foto) au debutat la CS Favorit CrasnaCS Favorit Crasna a sustinut miercuri un nou amical, in compania Scolii de Fotbal Ivansuc Cluj, formatie ce evolueaza in campionatul judetean de fotbal din Cluj-Napoca. Echipa antrenata de Vasile Stancel si Vasile Muresan a invins cu scorul de 6 – 1 formatia clujeana, dupa ce, la pauza, tot Favorit Crasna conducea cu 2 – 0. Acest meci a fost si debutul jucatorilor Paul Cocorascu si Cosmin Cosma, la echipa din Crasna. Cei doi au semnat miercuri cu formatia antrenata de Stancel si Muresan. Referitor la partida de la Cluj, Favorit a dominat meciul de la un capat la altul. Primul gol a venit in minutul 2, fiind inscris de Costea. 18 minute mai tarziu, Toth a majorat diferenta, dintr-o lovitura de pedeapsa, scorul devenind astfel 2 – 0, scor cu care s-a si incheiat prima parte a intalnirii. In partea a doua, clujenii au reusit sa marcheze golul de onoare, in timp ce formatia salajeana a perforat de patru ori poarta adversa. Cel mai frumos gol al meciului a fost inscris de Vasvari, care, printr-un trasor de la 25 de metri, l-a invins pe portarul clujean. Ceilalti marcatori au fost: Varga, Madaras si Sabau. CS Favorit Crasna: Banto, Crisan, Vasvari, Cocorascu, Capalnean, Pintea, Mica, Costea, Cosma, Ispas si Toth. Au mai evoluat: B. Moldovan, E. Moldovan, Madaras, Sabau, Antal, Murg si Varga.