Opt zalauani pe podium la Memorialul Gheorghe Schmidt

Magazin Salajean 19 iulie 2007 0

Baza sportiva de langa Sala Sporturilor a gazduit la sfarsitul saptamanii trecute cea de-a saptea editie a Memorialului Gheorghe Schmidt. A fost un concurs de categoria a IV-a la care au participat 56 de sportivi din Pitesti, Bacau, Arad, Oradea, Satu Mare, Cluj-Napoca, Bistrita si Zalau. Orasul nostru a fost reprezentat de sportivi de la doua cluburi: Clubul Sportiv Municipal si Palatul Copiilor Zalau. La finalul concursului, opt zalauani s-au aflat pe podium. La categoria 12 ani baieti, locul I a fost ocupat de Dacian Bocea de la Palatul Copiilor Zalau, in timp ce Vladian Bocea a ocupat pozitia a III-a. La categoria 14 ani baieti, Vlad Pop de la CSM Zalau a ocupat locul III. Istrate Romana si Istrate Alexandra, ambele de la CSM Zalau, au ocupat locurile II, respectiv III la categoria 10 ani. La 11-12 ani fete, Maria Pop de la Palatul Copiilor a castigat locul III, iar la categoria 16 ani fete, Lavinia Tiplea de la CSM Zalau s-a clasat pe pozitia a II-a. Festivitatea de premiere a fost facuta de doamna Schmidt. Urmatorul turneu care va avea loc la Zalau se va desfasura in perioada 3 – 5 august.