O gura de oxigen

Magazin Salajean 12 februarie 2007 0

Dupa o pauza de aproape patru luni, in care HC Zalau nu a obtinut nici o victorie, handbalistele antrenate de Ioan Gherhardt au invins ieri, in Sala Sporturilor din Zalau, formatia Rapid CFR Bucuresti, cu scorul de 27 – 23 (12 – 12). Zalauancele au avut un inceput ezitant, marcand primul gol abia in minutul opt, la scorul de 3 – 0 pentru oaspete. Crap si compania au egalat la trei, iar pana in minutul 40 s-a mers cap la cap. A urmat o sclipire a jucatoarelor de la HC Zalau, care s-au desprins in minutul 48 la patru goluri (23 – 19). Finalul de partida le-a gasit pe elevele antrenorului Gherhardt tot cu patru goluri in avans (27 – 23). Pentru HC Zalau au evoluat: Tolnai, Mastan, M. Ivan (2), Coadalata (3), Crap (13), R. Ivan (2), Morari (1), Czeczi (5), Carstoaica, Holhos, Viscreanu (1) si Fl. Pop.