Noua zalauani pe podium

Magazin Salajean 2 august 2007 0

Noua zalauani pe podiumCu ocazia Zilelor Zalaului, la baza sportiva de langa sala sporturilor a avut loc editia a V-a a Cupei Cetatii la tenis de masa. Au participat aproximativ 40 de sportivi din Cluj-Napoca, Baia Mare, Botosani si Zalau. Orasul nostru a fost reprezentat de sportivi de la Clubul Sportiv Municipal si Palatul Copiilor. A fost un concurs de categoria a IV-a, inclus in calendarul Ministerului Educatiei si Cercetarii. In urma meciurilor disputate, noua sportivi zalauani s-au clasat pe podium. Categoria 12 ani baieti: locul I – Dionis Oros (CSM Zalau); locul II – Catalin Pop (CSM Zalau); locul III – Mihai Grec (PC Zalau); cat. 14 ani fete: locul I – Carmen Ilea (PC Zalau); locul II – Bianca Temes (CSM Zalau); cat. 14 ani baieti: locul I – Radu Iepure (PC Zalau); locul II – Andrei Latcau (PC Zalau); 16 ani fete: locul I – Lavinia Tiplea (CSM Zalau); locul II – Andreea Rus (CSM Zalau). In clasamentul pe echipe, Zalaul a ocupat prima pozitie, fiind urmata de echipa din Baia Mare si cea din Cluj-Napoca. Castigatorii au primit din partea organizatorilor cupe, diplome si premii in bani. Antrenorul de la Palatul Copiilor, mihai Anca a tinut sa multumeasca la final Primariei Zalau, pentru sprijinul acordat.