Ne-au pus sare pe rana

Magazin Salajean 19 februarie 2007 0

Dupa doua esecuri consecutive suferite in capitala, in fata granzilor Steaua si Dinamo, Remat CSS Zalau avea nevoie de o victorie in meciul de sambata seara cu VCM Ramnicu Sarat, pentru a putea incheia prima faza a Diviziei A1 pe locul sase. N-a fost sa fie, fiindca zalauanii au facut multe greseli, iar oaspetii au stiut sa profite de fiecare eroare a echipei noastre. Voleibalistii de la Ramnicu s-au impus in primele doua seturi, fiind la un pas de a castiga si setul trei . Insa, zalauanii au revenit in joc, castigand doua seturi consecutive si restabilind egalitatea la seturi. A urmat setul decisiv, in care zalauanii au pierdut cu scorul de 16 – 14. Pana acum am tot trait cu speranta, insa acesti jucatori au spulberat si ultima farama de speranta. Nu mai intelegem nimic. La antrenament se comporta bine, iar la meci parca le este frica si de umbra lor, a spus la finalul meciului managerul general, Mircea Spatacean. Odata cu etapa desfasurata la finalul saptamanii trecute s-a incheiat si prima faza a Diviziei A1, urmand ca in data de 9 martie sa aiba loc prima etapa din faza a doua.

VM Remat CSS Zalau: Ghimes,Verdes, Macicasan, Kovacs, Briscan, Onute si Calin-libero. Au mai evoluat: Stoian, Todoran, Sanduta si Cristudor.