Ne-am batut singuri

Magazin Salajean 5 februarie 2008 0

Unirea Dej – VM Remat Zalau 3 – 2 (-22, -24, 20, 19, -13)

Echipa masculina de volei, VM Remat Zalau, a continuat sa aiba o evolutie mult sub asteptari si in meciul de sambata, pierdut cu scorul de 3 – 2 la Dej, in fata echipei Unirea. Esecul este cu atat mai dureros cu cat voleibalistii zalauani au condus in cea mai mare parte a setului decisiv. Insa, doua servicii si un atac gresite pe final de set au facut ca gazdele sa se impuna cu scorul de 15 – 13 in setul cinci. Ne-am batut singuri. Am condus aproape tot setul cinci, iar la final am gresit doua servicii si un atac. Si de aceasta data, ca in partida cu Steaua, am avut o gramada de faze pe care nu am stiut sa le fructificam, a declarat antrenorul Aurel Vlaicu. In aceste conditii, situatia echipei devine una extrem de nesigura, avand in vedere ca echipa zalauana se afla pe locul opt in acest moment, ultima pozitie care asigura participarea in play-off. Gontariu si compania vor intalni maine, de la ora 17, VCM LPS Piatra Neamt, in Sala Sporturilor din Zalau, intr-un meci contand din etapa a VI-a a returului.

Rezultatele complete:

Steaua Bucuresti – CSS Constam Buzau 3 – 1; VCM Tomis Constanta – Dinamo Bucuresti 3 – 1; CSS LAPI Dej – VCM Ramnicu Sarat 1 – 3; ^U^ Cluj – Explorari Baia Mare 1 – 3; Unirea Dej – VM Remat Zalau 3 – 2; VCM LPS Piatra Neamt- Phoenix Simleu Silvaniei s-a amanat.