Miuta la mijlocul terenului

Magazin Salajean 6 noiembrie 2007 0

FC Zalau a inceput tare meciul de sambata cu Cehu Silvaniei, toth Karoly a lovit bara in minutul 2, iar Farcas a deschis scorul in minutul 8. Apoi Toth (min. 9) si Maior (min. 17) electrizeaza putinii spectatori cu suturile puternice in afara portii. In minutul 30, Oros schimba banda cu Ignat, sesizand slabiciunea cehanilor care s-au inghesuit la mijlocul terenului. Apoi Negrean (min. 33) si Bode (min. 34) suteaza imprecis, insa ghiuleaua marca Toth face 2 – 0 cu un sut la paianjen. La reluare, cehanii incheaga cat de cat jocul, dar superioritatea tehnica si tactica a zalauanilor face ca Farcas sa majoreze scorul la 3 – 0 in minutul 55. Apoi Ignat, cu un sut imparabil, face 4 – 0 in minutul 64. Cateva minute mai tarziu, Pop rateaza un penalty, insa tabela a fost inchisa abia in minutul 90+1 prin juniorul Chis. Un galop de sanatate pentru zalauani care au aratat ca si pe un teren moale stapanesc fotbalul la rezultat.

Arbitri: G. Ciule (Jibou), I. Onicas (Zalau) si I. Botos (Jibou), toti foarte bine.

FC Zalau: Notigan – Munteanu, Toma, Blaga, Maior, Oros (cpt.), Toth, Bode, Negrean, Ignat, Farcas. Au mai jucat: Pop, Chira, Chis. Antrenor: M. Pasca.

Cehu: A. Sz