Mesesul Treznea, prima victorie pe noul teren

Magazin Salajean 18 octombrie 2011 0

Mesesul Treznea, prima victorie pe noul teren

Campioana sezonului trecut a obtinut duminica prima victorie pe noul teren, renovat in aceasta vara, si a doua din actualul sezon. Mesesul Treznea a dispus pe teren propriu cu scorul de 5 – 3 de Benfica Ileanda, dupa ce la pauza conducea cu scorul de 4 – 0.

Liderul CS Barcau Nusfalau a pierdut cu scorul de 3 – 2 pe terenul celor de la Flacara Halmasd, coborand pe pozitia a III-a dupa etapa de duminica, dupa ce Halmasdul avea avans minim si la pauza, 1 – 0.

Rapid Jibou a profitat de pasul gresit facut de Barcau Nusfalau, revenind pe prima pozitie dupa ce a invins pe teren propriu cu scorul de 5 – 0 pe Silvania Cehu Silvaniei.

Singura remiza a etapei cu numarul sase a fost cea dintre Gloria Bobota si Inter Cizer, 1 – 1.

Rezultate si marcatori:

AS Venus Maeriste – Dumbrava Galgau 1 – 2, 2 – 5 la juniori

Au marcat: Balota (min. 30), respectiv Fazacas (min. 53), Breazdau (min. 68-autogol)

Rapid Jibou – Silvania Cehu Silvaniei 5 – 0, 4 – 1 la juniori

Au marcat: Moldovan (min. 35, 72), Rus (min. 46, 67), Gherman (min. 83, 72)

AS Chiesd – Cetate Almasu 3 – 2, 3 – 2 la juniori

Au marcat: Lingurar (min. 36), Catana (min. 60, 89), respectiv Mandrici (min. 73, 80)

Gloria Bobota – Inter Cizer 1 – 1, 17 – 1 la juniori

Au marcat: Chis (min. 1), Iacob (min. 45)

Mesesul Treznea – Benfica Ileanda 5 – 3, 2 – 1 la juniori

Au marcat: Puscas (min. 6, 11), Cristali (min. 7), Somoi (min. 18), Gaidos (min. 58), respectiv Ciurar (min. 30), Petrisor (min. 51), Roman (min. 90+3)

Flacara Halmasd – CS Barcau Nusfalau 3 – 2, 0 – 3 la juniori

Au marcat: Borz (min. 22, 68), Dregan (min. 29), respectiv Tus (min. 88), Bosca (min. 61)

Etapa vitoare este programata duminica, dupa urmatorul program: Silvania Cehu Silvaniei – Mesesul Treznea, Benfica Ileanda – Rapid Jibou, Cetate Almasu – Flacara Halmasd, CS Barcau Nusfalau – Gloria Bobota, AS Chiesd – Dumbrava Galgau, Inter Cizer – AS Venus Maeriste.

Clasament:

1. Rapid Jibou 8 6 1 1 28 – 7 19p

2. Flacara Halmasd 7 6 1 0 23 – 10 19p

3. CS Barcau Nusfalau 8 6 0 2 32 – 10 18p

4. Dumbrava Galgau 7 5 1 1 18 – 6 16p

5. Gloria Bobota 7 4 1 2 19 – 11 13p

6. AS Chiesd 8 4 1 3 18 – 17 13p

7. Inter Cizer 8 3 2 3 12 – 17 11p

8. Silvania Cehu Silv. 8 2 1 5 8 – 17 7p

9. Mesesul Treznea 8 2 1 5 12 – 22 7p

10. Cetatea Almasu 8 1 1 6 12 – 35 4p

11. Benfica Ileanda 8 1 0 7 12 – 20 3p

12. AS Venus Maeriste 7 1 0 6 7 – 29 3p

Comentarii

comments

Lasa un Raspuns »