Meseşul Treznea, la prima victorie a sezonului

Marius Morar 17 octombrie 2012 0
Meseşul Treznea, la prima victorie a sezonului

Având în vedere că prima victorie a fost obţinută la “masa verde” în faţa celor de la Cetate Almaşu, succesul de duminică al echipei Meseşul Treznea este primul obţinut pe teren în acest sezon pentru formaţia pregătită de Călin Pop.
Formaţia din Treznea a dispus la limită, 1 – 0 de Sportul Şimleu, prin reuşita lui Lăcătuş, victoria de duminică propulsând Meseşul Treznea pe locul opt.
După ce în etapa trecută a reuşit să se impună în faţa liderului Flacăra Halmăşd, Rapid Jibou nu a avut nicio şansă pe terenul celor de la Dumbrava Gâlgău, în faţa căreia a pierdut cu un categoric 1 – 5, după ce gazdele conduceau cu 3 – 1 la finalul primei părţi.
Liderul Flacăra Halmăşd nu a avut nicio emoţie pe terenul formaţiei Gloria Bobota, trecându-şi în cont a şasea victorie, 4 – 1, după ce la pauză conducea cu 1 – 0.
Scorul etapei l-a înregistrat AS Chieşd, care a câştigat cu 5 – 0, pe teren propriu, în faţa echipei CS Crasna.
Rezultatele şi marcatorii:
Cetate Almaşu – CS Barcău Nuşfalău 0 – 1, 0 – 10 la juniori
A marcat: Boşca (min. 20)
Meseşul Treznea – Sportul Şimleu 1 – 0, 1 – 0 la juniori
A marcat: Lăcătuş (min. 12)
AS Chieşd – CS Crasna 5 – 0, 3 – 3 la juniori
A marcat: Chiş (min. 22, 83), Arghilean (min. 61), Lăcătuş (min. 65, 85)
Dumbrava Gâlgău – Rapid Jibou 5 – 1, 4 – 3 la juniori
Au marcat: Ilieş (min. 18, 33, 40, 61), Mierea (min. 90), respectiv Paşcalău (min. 42)
Gloria Bobota – Flacăra Halmăşd 1 – 4, 6 – 1 la juniori
Au marcat: Gorgan (min. 57), respectiv Borz (min. 40), Dregan (min. 51, 90+1), Mureşan (min. 65)
Programul etapei a VIII-a, programată duminică, de la ora 14 juniorii şi de la ora 16 seniorii: Benfica Ileanda – Cetate Almaşu, AS Chieşd – Rapid Jibou, Sportul Şimleu – Dumbrava Gâlgău, Gloria Bobota – Meseşul Treznea, CS Barcău Nuşfalău – CS Crasna. Flacăra Halmăşd stă.
Clasament
1. Flacăra Halmăşd 7 6 0 1 31 – 6 18p
2. CS Barcău Nuşfalău 6 5 0 1 19 – 5 15p
3. Rapid Jibou 6 4 1 1 17 – 7 13p
4. AS Chieşd 7 3 2 2 20 – 17 11p
5. Dumbrava Galgău 6 3 0 3 18 – 15 9p
6. Benfica Ileanda 6 3 0 3 15 – 18 9p
7. Cetatea Almaşu 7 2 2 3 9 – 12 8p
8. Meseşul Treznea 6 2 0 4 7 – 21 6p
9. Sportul Simleu 6 1 2 3 7 – 12 5p
10. CS Crasna 6 1 1 4 7 – 20 4p
11. Gloria Bobota 7 0 2 5 5 – 22 2p

Comentarii

comments

Lasa un Raspuns »