Meseşul Treznea se pregăteşte de baraj

Magazin Salajean 1 iunie 2011 0

Meseşul Treznea se pregăteşte de baraj

Foarte probabil, campioana Sălajului la fotbal va întâlni campioana judeţului Satu Mare

Chiar dacă diferenţa dintre primele două clasate este de doar două puncte, este greu de crezut că Meseşul Treznea va mai pierde titlul de campioană în Sălaj. Formaţia condusă de Nicu Şandor va evolua în ultima etapă în faţa ocupantei locului şapte, Gloria Bobota, echipă ce va încheia sezonul pe aceeaşi poziţie chiar dacă va pierde duelul de duminică.

Urmăritoarea echipei din Treznea, Dumbrava Gâlgău, va evolua în deplasare, la Venus Măerişte, echipă ce se află pe locul şase înaintea ultimei etape.

În cazul în care va ieşi campioană, Meseşul Treznea va susţine în data de 15 iunie meciul de baraj pentru promovarea în Liga a III-a de fotbal, unde Sălajul are în prezent o singură reprezentantă, FC Zalău.

Chiar dacă abia mâine se va stabili programul meciurilor de baraj pentru promovarea în Liga a III-a de fotbal, foarte probabil reprezentanta judeţului nostru va întâlni campioana judeţului Satu Mare. În judeţul vecin există două serii în Liga a IV-a, iar pe prima poziţie în cele două serii au terminat Olimpia Satu Mare, respectiv Someşul Oar. Cele două formaţii vor susţine duminică finala, pentru a putea fi desemnată câştigătoarea judeţului Satu Mare.

Rezultatele complete şi marcatorii:

Dumbrava Gâlgău – AS Chieşd 3 – 1, juniori 3 – 0

Au marcat: Ilieş (min. 12), Fazecaş (min. 16), Gui (min. 76), respectiv Ionetescu (min. 27)

Gloria Bobota – Silvania Cehu Silv. 6 – 1, juniori 5 – 1

Au marcat: Savu (min. 31, 39, 54), Varga (min. 62, 81), Uszkai (min. 79), respectiv Zsiga (min. 59)

Benfica Ileanda – Inter Cizer 2 – 3, la juniori nu s-a disputat

Au marcat: Fekete (min. 37), Teglaş (min. 65), respectiv Islamovici (min. 42, 80), Crişan (min. 66)

Flacăra Halmăşd – CS Barcău Nuşfalău 3 – 2, juniori 1 – 7

Au marcat: Borz (min. 45, 90+2-pen.), Lupo (min. 69), respectiv Kallai (min. 13, 17)

Rapid Jibou – AS Venus Măerişte 4 – 3, juniori 8 – 0

Turcu (min. 6), A. Fărcaş (min. 46, 69), Gherman (min. 87), respectiv Chiş (min. 3, 15), Păcurar (min. 10)

Someşul Odorhei – Meseşul Treznea 0 – 4, juniori 3 – 5

Au marcat: Filip (min. 7, 17), Cristali (min. 14), Micle (min. 30), Şandor (min. 85)

Clasament:

1. Meseşul Treznea 21 16 1 4 64 – 29 49p

2. Dumbrava Gâlgău 21 14 5 2 67 – 27 47p

3. Flacăra Halmăşd 21 14 1 6 68 – 44 43p

4. Rapid Jibou 21 11 5 5 59 – 54 38p

5. CS Barcău Nuşfalău 21 10 5 6 68 – 34 35p

6. AS Venus Măerişte 21 10 3 8 55 – 59 33p

7. Gloria Bobota 20 9 3 8 52 – 47 30p

8. Inter Cizer 21 6 7 8 32 – 37 25p

9. Someşul Odorhei 21 5 4 12 51 – 84 19p

10. Silvania Cehu Silv. 21 4 2 15 39 – 71 14p

11. Benfica Ileanda 20 2 4 13 28 – 57 11p

12. AS Chieşd 20 3 2 15 35 – 85 11p

Etapa viitoare, ultima a campionatului, va avea loc duminică, de la ora 16 juniorii, de la ora 18 seniorii: Inter Cizer – Someşul Odorhei, AS Venus Măerişte – Dumbrava Gâlgău, Meseşul Treznea – Gloria Bobota, AS Chieşd – Rapid Jibou, Silvania Cehu Silvaniei – Flacăra Halmăşd, CS Barcău Nuşfalău – Benfica Ileanda.

Comentarii

comments

Lasa un Raspuns »