Medrea astepta mai mult de la jucatoarele sale

Magazin Salajean 24 septembrie 2008 0

La finele saptamanii trecute a avut loc la primul turneu din sezonul 2008-2009 al Campionatului National de junioare II, la care a fost prezenta si echipa feminina de handbal (junioare II) de la Clubul Sportiv Scolar Zalau. Turneul a avut loc la Baia Mare, iar echipa pregatita de Nicolae Medrea a inregistrat doua victorii si trei infrangeri. Primul meci s-a desfasurat impotriva echipei LPS Bistrita. Zalauancele au avut la pauza un avans de patru goluri. In repriza a doua insa, jucatoarele pregatite de Medrea au ratat multe ocazii, iar acest lucru le-a costat la final, pierzand meciul cu scorul de 15 – 13. Suntem la inceput de campionat, dar asteptam mai mult de la jucatoare. Sunt nemultumit de evolutia lor in meciul cu Bistrita, fiindca am condus la pauza cu patru goluri si mai puteam aduce doua puncte. Din pacate, continuam sa ratam foarte mult, a declarat antrenorul Nicolae Medrea. Dupa turneul de la Baia Mare, CSS Zalau ocupa locul patru in clasament, avand patru puncte acumulate. Urmatorul turneu va avea loc in perioada 10 – 12 octombrie, la Bistrita.

CSS Zalau: Adina Muresan, Madalina Balanean, Cristina Dragos, Maura Rosan, Amalia Ilies, Andreea Pop, Andrada Pop, Lavinia Opris, Iulia Vetisan, Sima Beatrice, Madalina Botis, Flavia Tuduce si Szekely Kinga. Antrenor: Nicolae Medrea.