Meci cu scandal la Criseni

Magazin Salajean 16 septembrie 2008 0

Liga a IV-a Salaj a devenit din nou liga junglei la finalul saptamanii trecute. Partida dintre Real Criseni si Somesul Ileanda a fost intrerupta in minutul 76, moment in care fotbalul a trecut pe locul doi, iar in prim-plan au intrat bataile dintre suporteri, jucatori si oficiali. Potrivit spuselor celor prezenti la meci, totul ar fi pornit in momentul in care jucatorul Criseniului, Claudiu Toth, ar fi primit cartonasul rosu, iar un oficial al echipei din Ileanda i-ar fi spus acestuia sa paraseasca mai repede terenul de joc. Au urmat adevarate lupte de K1 intre suporteri, jucatori si oficiali, iar cel mai sifonat din scandalul respectiv se pare ca ar fi iesit patronul echipei din Ileanda. Meciul s-a intrerupt la scorul de 4 – 1 pentru Ileanda, Comisia de Disciplina urmand sa stabileasca scorul final al meciului, dar si masurile care urmeaza sa fie luate.

Rezultatele complete si marcatorii:

AS Venus Maeriste – Dumbrava Galgau 0 – 3, juniori 1 – 6

Au marcat: Dragan (min. 13), Muresan (min. 74), Chira (min. 90)

Real Criseni – Somesul Ileanda 1 – 4, juniori 2 – 4 meciul a fost intrerupt in minutul 76

Rapid Jibou – AS Logistic Zalau 5 – 3, juniori 6 – 0

Au marcat: Pascalau (min. 17), Toma (min. 12, 38), Roja (min. 44, 90+3), respectiv Murg (min. 62), Pece (min. 74), Mateut (min. 75)

Rapid Zimbor – Gloria Bobota 2 – 3, juniori 5 – 1

Au marcat: Iepure (min. 27), Ilea (min. 56), respectiv Marcus (min. 10), Zsigo (min. 12), Rusu (min. 79)

CS Barcaul Nusfalau – Gloria Meseseni 3 – 0, juniori 1 – 0

Orban (min. 19), Kallai (min. 87), Lakatos (min. 90)

Favorit Crasna – AS Chiesd 11 – 2, juniori 11 – 0

Stana (min. 13, 75), Uszkai (min. 41), Iacob (min. 54), Nertan (min. 57), Dragos (min. 63), Chis (min. 74, 76, 81, 87, 90), respectiv Argylean (min. 21, 66)

FC Silvania II – Unirea Hereclean 7 – 0, juniori 11 – 1

Au marcat: Male (23), Gavrus (min. 36), Mandrut (min. 45), Ulmeanu (min. 45+1, 81), Chis (min. 61), Borz (min. 84)

1. FC Silvania II 4 4 0 0 35 – 2 12p

2. Rapid Jibou 4 4 0 0 24 – 6 12p

3. AS Logistic Zalau 4 3 0 1 22 – 13 9p

4. Favorit Crasna 4 2 0 2 19 – 8 9p

5. CS Barcaul Nusfalau 4 3 0 1 13 – 5 9p

6. Dumbrava Galgau 4 3 0 1 10 – 5 9p

7. Somesul Ileanda 4 2 0 2 11 – 9 6p

8. AS Venus Maeriste 4 2 0 2 11 – 10 6p