Liga I (sezonul 2008 – 2009) – programul returului –

Magazin Salajean 5 februarie 2009 0

Liga I (sezonul 2008 - 2009) - programul returului -

Etapa a XVIII-a,

sambata, 28 februarie:

Gloria Bistrita – Rapid

Poli Iasi – Universitatea Craiova

Steaua – SC Vaslui

Unirea Urziceni – FC Brasov

Dinamo – Pandurii Targu Jiu

FC Timisoara – FC Arges

Otelul Galati – Gaz Metan Medias

CFR Cluj – CS Otopeni

Farul Constanta – Gloria Buzau

Etapa a XIX-a,

sambata, 7 martie:

Universitatea Craiova – Gloria Bistrita

SC Vaslui – Poli Iasi

FC Brasov – Steaua

FC Arges – Unirea Urziceni

Gaz Metan Medias – Dinamo

Pandurii Targu Jiu – FC Timisoara

CS Otopeni – Otelul Galati

Gloria Buzau – CFR Cluj

Rapid – Farul Constanta

Etapa a XX-a,

sambata, 14 martie:

CFR Cluj – Rapid

Farul Constanta – Universitatea Craiova

Gloria Bistrita – SC Vaslui

Unirea Urziceni – Pandurii Targu Jiu

FC Brasov – FC Arges

FC Timisoara – Gaz Metan Medias

Dinamo – CS Otopeni

Otelul Galati – Gloria Buzau

Steaua – Poli Iasi

Etapa a XXI-a,

sambata, 21 martie:

Pandurii Targu Jiu – FC Brasov

Poli Iasi – Gloria Bistrita

FC Arges – Steaua

Gaz Metan Medias – Unirea Urziceni

Gloria Buzau – Dinamo

CS Otopeni – FC Timisoara

Rapid – Otelul Galati

Universitatea Craiova – CFR Cluj

SC Vaslui – Farul Constanta

Etapa a XXII-a,

sambata, 4 aprilie:

Dinamo – Rapid

Otelul Galati – Universitatea Craiova

CFR Cluj – FC Vaslui

FC Arges – Pandurii Targu Jiu

FC Brasov – Gaz Metan Medias

Unirea Urziceni – CS Otopeni

FC Timisoara – Gloria Buzau

Steaua – Gloria Bistrita

Farul Constanta – Poli Iasi

Etapa a XXIII-a,

sambata, 11 aprilie:

CS Otopeni – FC Brasov

Gaz Metan Medias – FC Arges

Pandurii Targu Jiu – Steaua

Gloria Buzau – Unirea Urziceni

Universitatea Craiova – Dinamo

Rapid – FC Timisoara

SC Vaslui – Otelul Galati

Poli Iasi – CFR Cluj

Gloria Bistrita – Farul Constanta

Etapa a XXIV-a,

sambata, 18 aprilie:

Unirea Urziceni – Rapid

FC Timisoara – Universitatea Craiova

Dinamo – SC Vaslui

Pandurii Targu Jiu – Gaz Metan Medias

FC Arges – CS Otopeni

FC Brasov – Gloria Buzau

CFR Cluj – Gloria Bistrita

Otelul Galati – Poli Iasi

Steaua – Farul Constanta

Etapa a XXV-a,

miercuri, 22 aprilie:

Rapid – FC Brasov

CS Otopeni – Pandurii Targu Jiu

Gloria Buzau – FC Arges

Gaz Metan Medias – Steaua

Universitatea Craiova – Unirea Urziceni

Poli Iasi – Dinamo

SC Vaslui – FC Timisoara

Gloria Bistrita – Otelul Galati

Farul Constanta – CFR Cluj

Etapa a XXVI-a,

sambata, 25 aprilie:

FC Arges – Rapid

FC Brasov – Universitatea Craiova

Unirea Urziceni – SC Vaslui

Gaz Metan Medias – CS Otopeni

Pandurii Targu Jiu – Gloria Buzau

Dinamo – Gloria Bistrita

FC Timisoara – Poli Iasi

Steaua – CFR Cluj

Otelul Galati – Farul Constanta

Etapa a XXVII-a,

sambata, 2 mai:

SC Vaslui – FC Brasov

Rapid – Pandurii Targu Jiu

Universitatea Craiova – FC Arges

Gloria Buzau – Gaz Metan Medias

CS Otopeni – Steaua

Poli Iasi – Unirea Urziceni

Farul Constanta – Dinamo

Gloria Bistrita – FC Timisoara

CFR Cluj – Otelul Galati

Etapa a XXVIII-a,

sambata, 9 mai:

Gaz Metan Medias – Rapid

Pandurii Targu Jiu – Univ. Craiova

FC Arges – SC Vaslui

CS Otopeni – Gloria Buzau

Unirea Urziceni – Gloria Bistrita

FC Brasov – Poli Iasi

Steaua – Otelul Galati

FC Timisoara – Farul Constanta

Dinamo – CFR Cluj

Etapa a XIX-a,

miercuri, 13 mai:

Gloria Bistrita – FC Brasov

SC Vaslui – Pandurii Targu Jiu

Poli Iasi – FC Arges

Univ. Craiova – Gaz Metan Medias

Rapid – CS Otopeni

Gloria Buzau – Steaua

Farul Constanta – Unirea Urziceni

Otelul Galati – Dinamo

CFR Cluj – FC Timisoara

Etapa a XXX-a,

sambata, 16 mai:

Gloria Buzau – Rapid

CS Otopeni – Universitatea Craiova

Gaz Metan Medias – SC Vaslui

FC Arges – Gloria Bistrita

Pandurii Targu Jiu – Poli Iasi

Steaua – Dinamo

FC Timisoara – Otelul Galati

Unirea Urziceni – CFR Cluj

FC Brasov – Farul Constanta

Etapa a XXXI-a,

sambata, 23 mai:

Steaua – Rapid

CFR Cluj – FC Brasov

Gloria Bistrita – Pandurii Targu Jiu

Farul Constanta – FC Arges

Poli Iasi – Gaz Metan Medias

SC Vaslui – CS Otopeni

Universitatea Craiova – Gloria Buzau

Otelul Galati – Unirea Urziceni

Dinamo – FC Timisoara

Etapa a XXXII-a,

sambata, 30 mai:

Rapid – Universitatea Craiova

Gloria Buzau – SC Vaslui

Gaz Metan Medias – Gloria Bistrita

CS Otopeni – Poli Iasi

FC Timisoara – Steaua

Unirea Urziceni – Dinamo

FC Brasov – Otelul Galati

FC Arges – CFR Cluj

Pandurii Targu Jiu – Farul Constanta

Etapa a XXXIII-a,

miercuri, 10 iunie:

SC Vaslui – Rapid

Steaua – Universitatea Craiova

Dinamo – FC Brasov

CFR Cluj – Pandurii Targu Jiu

Otelul Galati – FC Arges

Farul Constanta – Gaz Metan Medias

Gloria Bistrita – CS Otopeni

Poli Iasi – Gloria Buzau

FC Timisoara – Unirea Urziceni

Etapa a XXXIV-a,

sambata, 13 iunie:

Universitatea Craiova – SC Vaslui

Gloria Buzau – Gloria Bistrita

Rapid – Poli Iasi

Unirea Urziceni – Steaua

FC Arges – Dinamo

FC Brasov – FC Timisoara

Pandurii Targu Jiu – Otelul Galati

Gaz Metan Medias – CFR Cluj

CS Otopeni – Farul Constanta

*LPF a anuntat si orele oficiale de disputare a partidelor, astfel, in luna februarie, meciurile vor incepe la ora 14.00, in martie la ora 15.00, iar din 20 martie de la 15.30, in aprilie ora 17.00, in timp ce pentru lunile mai si iunie, etapele sunt programate sa inceapa de la ora 18.00.

Comentarii

comments

Lasa un Raspuns »