Le-a inghitit Dunarea

Magazin Salajean 26 martie 2007 0

HC Zalau a avut ieri un inceput foarte bun de meci, in partida de pe teren propriu cu HC Dunarea Braila, conducand in minutul patru cu scorul de 3 – 0. Insa, spre marea uimire a publicului zalauan, dar si a antrenorului Gherhardt, handbalistele din Zalau au inceput sa faca foarte multe greseli atat in faza de aparare, cat si in faza de atac, lucru ce le-a dat posibilitatea brailencelor sa se impuna pe final la o diferenta de noua goluri (18 – 27). Crap si compania au reusit sa tina scorul strans pana in minutul 18 (7 – 7), dupa care, oaspetele au dominat jocul pana la final. Braila a condus si dupa prima parte a meciului, cu scorul de 14 – 9. Pentru HC Zalau au marcat: Crap (10), Holhos (3), Coadalata (3), Berar (1) si R. Ivan (1).