Juventus Criseni a amanat debutul lui Mutu la FC Zalau

Magazin Salajean 18 martie 2008 0

Juventus Criseni a amanat debutul lui Mutu la FC ZalauIn etapa de la finalul saptamanii trecute a Ligii a IV-a Consiliul Judetean Salaj, liderul FC Zalau a primit vizita ocupantei locului 11, Juventus Criseni. A fost un meci in care se astepta debutul lui Claudiu Mutu la FC Zalau, insa care a fost amanat pentru urmatoarea etapa. Formatia din Criseni s-a prezentat la meciul de pe Stadionul Municipal cu un lot de numai opt jucatori, din care doi s-au accidentat la pauza, motiv pentru care, arbitrul intalnirii a fost nevoit sa fluiere finalul meciului dupa prima parte. Claudiu Mutu urma sa fie introdus la pauza de antrenorul Pasca, insa acesta nu a mai avut sansa sa joace. Dupa prima parte a meciului, scorul era 9 – 0 pentru formatia zalauana. Ocupanta locului secund, Flacara Halmasd a fost la un pas de un semiesec pe teren propriu, insa in cele din urma a invins la limita pe teren propriu, scor 2 – 1, formatia Gloria Bobota. In derby-ul etapei, cel dintre Rapid Jibou si AS Logistic Zalau, formatia jibouana s-a impus cu scorul de 3 – 0.

Rezultatele complete si marcatorii:

Rapid Jibou – AS Logistic Zalau 3 – 0, juniori 0 – 2

Au marcat: Ilies (min. 30), Turcu (min. 45), Teglas (min. 76)

Silvania Cehu Silvaniei – Grand Gym Jibou 4 – 0, juniori 5 – 1

Au marcat: Dragan (min. 30), Muresan (min. 35, 78), Rus (min.63)

AS Venus Maeriste – Favorit Crasna 2 – 1, juniori 0 – 3, lipsa asistenta medicala

Au marcat: Sabo (min. 59), Balota (min. 89), respectiv Capalnean (min. 26)

Flacara Halmasd – Gloria Bobota 2 – 1, juniori 6 – 1

Au marcat: Medesan (min. 30), Mosincat (min. 33), respectiv Uszkai (min. 16)

FC Zalau – Juventus Criseni 9 – 0, juniori 0 – 5

Au marcat: Ignat (min. 17, 29), Farcas (min. 20, 33, 35), Bode (min. min. 7), Moior (min. 23), Craciun (min. 38), Chira (min. 45)

AS Barcaul Nusfalau – Somesul Galgau 3 – 0, juniori 3 – 0, neprezentare echipa din Galgau

Somesul Ileanda – Gloria Meseseni 7 – 1, juniori 8 – 3

Au marcat: Tamasan (min. 5), Sabau (min. 41, 61), Iusan (min. 76), Satmari (78, 90+3), Pop (min. 82), respectiv Balint (min. 54)

Rapid Zimbor – Dumbrava Galgau 0 – 2, juniori 2 – 2

Au marcat: Pop (min. 40), Breban (min. 79)