Juniorii I au inceput returul cu stangul

Magazin Salajean 7 noiembrie 2006 0

CSS Zalau – CSS 2 Baia Mare 1 – 3 (17, -23, -15, -17)

Voleibalistii (juniori I) de la Clubul Sportiv Scolar Zalau au disputat la finalul saptamanii trecute prima etapa din returul Campionatului National. Elevii antrenati de Vasile Ilies si Iuliu Briscan au intalnit pe teren propriu formatia CSS 2 Baia Mare. Din pacate, Pintea si compania nu au reusit sa-i invinga pe baimareni, cedand la final cu scorul de 1 – 3. CSS Zalau a inceput extrem de bine partida de duminica, castigand primul set cu scorul de 25 – 17. A urmat setul doi, in care s-a mers cap la cap de la un capat la altul, insa doua greseli ale zalauanilor pe final, au facut ca baimarenii sa castige cu 23 – 25. Ultimele doua seturi au fost domitate clar de echipa din Baia Mare, care a profitat de greselile individuale facute de voleibalistii de la CSS Zalau, impunandu-se cu 15 – 25, respectiv 17 – 25. Astfel, scorul final al meciului a fost 1 – 3 pentru CSS 2 Baia Mare. Pentru CSS Zalau au evoluat: Vlad Pintea, Vlad Iancu, Cristian Mocan, Alexandru Onute, George Tadici, Dan Remes, Mihai Lupus, Radu Predescu si Kiss Gabriel. Antrenori: Vasile Ilies si Iuliu Briscan.