Junioarele II au terminat pe ultima pozitie

Magazin Salajean 22 martie 2007 0

Echipa feminina de handbal (junioare II) de la Clubul Sportiv Scolar Zalau a participat la finele saptamanii trecute la cel de-al patrulea turneu din cadrul Campionatului National de handbal. Turneul a avut loc la Cluj, fiind organizat de echipa Viitorul Cluj. Cu o echipa formata in majoritate din jucatoare cu un an mai mic decat adevrsarele lor, CSS nu a reusit sa obtina nici o victorie in acest turneu, terminand la final pe ultima pozitie. Elevele antrenate de Dan Pavel au avut o evolutie destul de buna in prima repriza a meciului cu Extrem Baia Mare, cand au condus la pauza cu scorul de 13 – 11, insa, in repriza a doua baimarencele au intors rezultatul, impunandu-se la final cu 25 – 12. Lotul echipei: Alexandra Pacurar, Mihaela Cheta, Alexandra Rusu, Andra Sagmar, Iulia Sabau, Ruxandra Pop, Andreea Nagy, Lavinia Farkas, Carmen Caraba, Daniela Aciu, Georgiana Puscas, Oana Otet si Balint Beata. Antrenor: Dan Pavel.