Jiboul a invins Zalaul

Magazin Salajean 26 septembrie 2006 0

Jiboul a invins ZalaulIn cadrul etapei a V-a a Ligii a IV-a la fotbal, care s-a desfasurat la finele saptamanii trecute, a avut loc in Seria Est derby-ul dintre Rapid Jibou si FC Zalau. Chiar daca ambele echipe au avut posibilitatea de a marca de multe ori, pe parcursul meciului s-a inscris doar de trei ori. Jibouanii au facut-o de doua ori, in timp ce zalauanii o singura data. La pauza scorul a fost egal (0 – 0), insa dupa numai 10 minute din partea a doua a meciului, jibouanii au deschis scorul prin Chira. Sase minute mai tarziu, formatia de pe malul Somesului si-a marit diferenta prin Cotut. In minutul 66 si-au trecut si oaspetii in cont o reusita, prin Alexandru Pop. Dupa primele cinci etape, Rapid Jibou este singura echipa cu maximum de puncte. In cealalta serie, AS Maieriste a produs surpriza etapei, invingand formatia AS Logistic Zalau, cu scorul de 4 – 3, tocmai pe terenul acesteia.

Rezultatele si marcatorii:

Seria Vest:

AS Logistic Zalau – AS Maieriste 3 – 4, juniori 3 – 0, neprezentare echipa AS Maieriste

Au marcat: Bolboaca (30, 37-pen), Grad (47), respectiv Micle (9, 13, 43) si Gal (autogol, 88);

Gloria Meseseni – AS Chiesd 6- 0, juniori 2 – 0

Au marcat: Micle (42), Negrea (68, 84), Sabau (85, 87) si Agrijan (88);

Gloria Bobota – CS Favorit 0 – 3, juniori 0 – 3, lipsa asistenta medicala

Au marcat: Ispas (36) si Toth (51, 87);

AS Nusfalau – Mobila Simleu – meciul s-a intrerupt in minutul 3, la scorul de 1 – 0 pentru gazde. Arbitrul Tunyogi Ferencz a fost lovit de un jucator al echipei Mobila Simleu. La juniori scorul a fost 4 – 1.

Somesul Galgau – Dumbrava Galgau 0 – 7, juniori 3 – 9

Au marcat: Fazekas (18, 27), Breban (48), Vancea (53, 66), Fazacas (74) si Pintecan (90);

Rapid Jibou – FC Zalau 2 – 1, juniori 0 – 1

Au marcat: Chira (55), Cotut (61), respectiv Pop (66);

Cehu Silvaniei – Rapid Zimbor 4 – 1, juniori 7 – 3

Au marcat: Jigo (27), Simioanca (32-pen), Dragan (52), Szoke (78), respectiv Sestras (83);

1. Rapid Jibou 5 5 0 0 16 – 4 15p

2. FC Zalau 5 4 0 1 17 – 3 12p

3. Dumbrava Galgau 5 4 0 1 15 – 4 12p

4. Cehu Silvaniei 4 2 1 1 9 – 6 7p

5. Somesul Ileanda 4 2 0 2 7 – 6 6p

6. Somesul Galgau 5 1 0 4 5 – 24 3p

7. Iuventus Criseni 5 0 1 4 2 – 10 1p

8. Rapid Zimbor 5 0 0 5 6 – 20 0p