Ionut Beleleu a castigat Cupa ARDAF

Magazin Salajean 26 iunie 2007 0

Ionut Beleleu a castigat Cupa ARDAFBaza Sportiva de langa Sala Sporturilor din Zalau a gazduit la finalul saptamanii trecute cea de-a doua editie a Cupei ARDAF la tenis de camp. A fost un concurs de categoria a IV-a, la care au participat 63 de sportivi din Oradea, Cluj-Napoca, Satu Mare, Piatra Neamt, Baia Mare, Bistrita si Zalau. Orasul nostru a fost reprezentat de sportivi de la Clubul Sportiv Municipal Zalau si Palatul Copiilor Zalau. La seniori, concursul a fost castigat de Ionut Beleleu, in timp ce Adrian Balota a ocupat pozitia a III-a la aceeasi categorie. La categoria 14 ani, locul intai a fost ocupat de Vlad Pop (CSM Zalau), iar Andrei Latcau (Palatul Copiilor) s-a clasat pe pozitia a III-a. La categoria 16 ani s-a impus Catalin Marincas, de la Palatul Copiilor. Tot la aceasta categorie, insa la fete, Romana Istrate s-a clasat pe pozitia a II-a, iar Alexandra Istrate a ocupat locul III, ambele fiind sportive la CSM Zalau. Mara Pap a ocupat locul III la categoria 14 ani fete. La categoria 12 ani baieti, concursul a fost castigat de Dacian Bocea, de la Palatul Copiilor, in timp ce Dionis Oros si Catalin Pop, ambii de la CSM Zalau, s-au clasat pe locul III. Ionut Beleleu si Adrian Balota s-au decis sa participe la acest concurs pe ultima suta de metri, ei pregatindu-se pentru concursul de la Bals, din cadrul Circuitului International al Romaniei, Trofeul Ion Tiriac, dotat cu premii in valoare de 10.000 de euro, ce va avea loc la finalul acestei saptamani. Sportivii de la CSM Zalau sunt antrenati de Constantin Carp, iar de pregatirea tenismenilor de la Palatul Copiilor Zalau se ocupa Mihai Anca.