Ionut Baltan, medaliat cu aur

Magazin Salajean 13 noiembrie 2007 0

La finalul saptamanii trecute a avut loc la Brasov finala Concursului National de alergare pe sosea Cupa 15 noiembrie, la care au participat 13 sportivi zalauani, 11 de la Liceul Sportiv Avram Iancu si doi de la Clubul Sportiv Municipal Zalau. Cel mai bun rezultat a fost obtinut de Ionut Baltan, sportiv legitimat la LPS Avram Iancu, care a castigat medalie de aur la juniori II, in timp ce Razvan Pop a ocupat pozitia a doua. Rezultate notabile au obtinut si Marius Niculas, locul 5 la juniori II, Anca Nemes, locul 5 la junioare II, Sergiu Farcas, locul 5 la juniori III si Alexandra Pop, locul 6 la copii. Simona Maxim, atleta legitimata la CSM Zalau a ocupat locul 4 la tineret, iar Constantin Manarean a castigat medalie de argint ocupand la final pozitia a doua.